Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu 2024 laulu- ja tantsupeo ülekanded jõudsid üle 140 000 inimeseni

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Tartu laulupeo vaatajanumbrid Foto: Mana Kaasik

5. juuli 2024 / Rahvusringhäälingu teleülekande ja erisaate vahendusel sai Tartu laulupeost osa 120 000 inimest. Tartu tantsupeo ülekanne Delfis tõi pidu vaatama 20 000 inimest.

Kantar Emori teleauditooriumi mõõdikuuringu järgi jõudis Tartu laulupeo “Õnn ja rõõm” otseülekanne ETV2-s ja erisaade “Tartu laulupidu. Erilisemad hetked” ETV-s 120 000 inimeseni. Just nii palju on laulupeosaateid vähemalt 15 minutit vaadatud otse või järele. Neile lisaks sai ERR-i veebikanalite vahendusel laulupeost osa rohkem kui 6500 inimest, Tartus kohapeal nautis pidu ligi 10 000 külalist.   

Tartu laulupeo ülekande produtsendi Birgit Rae sõnul jääb laulupidude väärtuse kirjeldamisel sõnadest alati väheks, ometi on see igale osalejale, külalisele, korraldajale ja televaatajale nii selge ja tuntav. “Laulupidude sünnilinnas oli veelgi erilisemalt tunda tänu ja uhkust, et saame 155 aastat hiljem oma õnne ja rõõmu sellisel viisil koos tunda,” lisas Rae.  

Tartu tantsupeo “Juure juures” ülekannet Delfis oli peonädala lõpuks vaadanud üle 20 000 inimese. Kohapeal sai tantsupeo etendustest osa 4000 külalist, mis on projektijuhi Ave Rosenbergi sõnul Tartus toimunud tantsupidude rekord.  

Ka teised Tartu 2024 laulu- ja tantsupeo nädala sündmused olid menukad ja tõid kokku palju publikut. Peotule süütamine, jumalateenistus “Su üle Jumal valvaku”, “Laia ilma peal” linnaruumi kontserdid ja kontsert-simman, Maarja kiriku kontsert “Rohkest õnnista” ning kaks “Mul kõige armsam” kontsertetendust jõudsid kultuuripealinnale kohaselt umbes 2024 inimeseni.  

Kokku sai peonädalast kohapeal ja ülekannete vahendusel osa üle 162 000 külalise ning üle 11 500 laulja, tantsija ja muusiku.  

“Väljamüüdud sündmused kinnitavad, et laulu- ja tantsupeol on Tartus eriline koht. Kultuuripealinna suve suurima peonädala programm oli kutsuv ja mitmekesine, sest esinejaid ja külalisi jõudis meile Eesti eri paigust ja välismaalt,” ütles Tiigi Seltsimaja direktor Maarja Liba. Ta avaldas lootust, et ka 2029. aastal toimuvad laulu- ja tantsupidu Tartus koos, ent arutelud on veel ees.  

Tartu 2024 laulu- ja tantsupeo korraldamist toetasid A. Le Coq, Coop Tartu, Premia/Tallinna Külmhoone, Delfi, Ascar Tartu, Sokisahtel, Danpower, Eesti Rahvusringhääling ja Klassikaraadio ning mitmed teised head koostööpartnerid. 

Tartu tantsupeo ülekanne on järelvaadatav Delfis.
Tartu laulupeo ülekanne ja erisaade on järelvaadatavad Jupiteris.

Mari-Liis Koemets

avalike suhete osakond
turundus- ja kommunikatsioonispetsialist

Tel: 7361 182
Mob: 5345 8898

Viimati muudetud 05.07.2024