Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu alustab Riia-Vaksali ristmiku rekonstrueerimist

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

14. aprill 2020 / Esmaspäeval alustatakse Riia-Vaksali ristmiku rekonstrueerimist, mis muudab piirkonna kergliiklejatele ohutumaks ja mugavamaks.

Linna ühe tihedama liiklusega ristmiku rekonstrueerimise käigus ehitatakse Riia tänava viadukti kõrvale raudteetammi muldkehasse kahele poole tänavat kergliiklustunnelid ja teed ületava raudteeviadukti kõrvale kergliiklussild.
 
Linnapea Urmas Klaasi sõnul on Riia-Vaksali ristmiku rekonstrueerimine Tartu jaoks oluline suurprojekt, mida on kaua oodatud. „Tartu on kergliiklussõbralik linn ning tartlased armastavad jalgsi ja rattaga liikuda. Rajatavad tunnelid ja kergliiklusviadukt  muudavad raudtee ja ristmiku ületamise turvaliseks ning ühendavad kergliiklejatele olulised liikumissuunad kesklinnast Maarjamõisa ja Tammelinna."
Klaas lisas, et projektiga on seotud eurorahad ja see tuleb ellu viia vaatamata kriisist põhjustatud majandusprobleemidele. „Samas on hetkel vähenenud liiklusvoogudes hea suurte teetöödega linna ühel peamagistraalil alustada.“

Tööde käigus suletakse kaks Riia tänava ristmikku - Raudtee ja Vaksali tänava ristmikud, kus alustatakse ettevalmistustöödega tunnelite ehitamiseks ja rajatakse nende betoonelemendid.
Ristmike sulgemisel suunatakse sõidukid ümbersõidule. Jalakäijatele tagatakse ohutud läbipääsud kogu ehitusperioodi jooksul.  Kastani tänav muudetakse Riia ja Vanemuise tn vahelisel lõigul kahesuunaliseks ja seal keelatakse parkimine.
 
Riia tänava sõiduteel toimuvad ehitustööd osade kaupa ja liiklus toimub kogu ehituse vältel 1+1 sõidurajal.  Luuakse eraldi rajad ühistranspordile. Sadamaraudtee harule, ajutise parkla kohale rajatakse ehituse ajaks laoplats ning avalikku parkimist võimaldatakse vaid vaba ruumi olemasolul. Pärast sademeveekollektori ehituse lõpetamist (septembris) rajatakse samasse piirkonda uus avalik parkla.
 
Riia-Vaksali ristmiku rekonstrueerimisprojekti aluseks on Tinter-Projekt OÜ koostatud eelprojekt, milles on arvestatud ideekonkursi võidutööd "Sindlinahk" (Part OÜ).
 
Ristmiku projekteerimine ja ehitamine läheb maksma 5 272 275 eurot ja tööde valmimise eeldatav tähtaeg on 2022. aasta algus. Töid teeb AS TREV-2 Grupp.
 
Riia-Vaksali ristmiku rekonstrueerimist rahastatakse Tartu linna ja Ühtekuuluvusfondi projekti "Tartu raudteejaama arendamine ja ligipääsetavuse suurendamine" vahenditest.

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 15.04.2020