Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu alustas kortermajade renoveerimist toetava konsultanditeenuse pakkumist 

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Katsepaneeli paigaldamine Mõisavahe tänava 9-korruseliselele majale. Foto: Hendrik Kuusk

3. juuli 2023 / Korteriühistutel on alates tänasest, 3. juulist võimalik esitada taotluseid tasuta renoveerimiskonsultandi teenusele. 

Tartu linna ja Novarc Grupp AS-I koostöös pakutav teenus lihtsustab korteriühistutel renoveerimise planeerimist, rahastuse saamist ning aitab kokku hoida kulusid.  „Tartu renoveerib“ on projekt, mille abil saavad korterühistud pöörduda tasuta konsultandi poole, kes on pakub professionaalset tuge renoveerimise korraldamisel. Projekti eesmärk on ühistute juhatuste ja elanike teadlikkuse tõstmine renoveerimise võimalustest, rahastusallikatest ja -tingimustest. 

Konsultandi teenus on korteriühistutele kätte saadav juba enne üldkoosoleku ostust renoveerimise osas. Konsultant aitab kõigepealt hinnata hoone tehnilist seisukorda ning renoveerimisvajadust ja valmistab koos juhtkonnaga ette rekonstrueerimisotsuse. Äärmiselt oluline on tugiteenus erialaseid teadmisi nõudva projekteerimise ning ehituse ettevalmistamise ajal. Konsultandi abi on võimalik edasi kasutada ka ehituse ajal, et tagada soovitud ehituskvaliteet. 

Tartu linnavalitsuse kliimaspetsialist Kaspar Alev tõi välja, et üle poole Tartu kortermajadest on ehitatud vahemikus 1970-2000 ja suur osa neist vajavad just praegu ulatuslikku renoveerimist. „Renoveerimisprotsessi juhtimine on väga keeruline ja tehniline töö, milleks pole korteriühistu juhtkonnal sageli oskusi ega aega. Paraku jääbki sageli renoveerimisotsus selle taha, et toetuste küsimine ning erinevate reeglite järgimine on ühistujuhtidele liiga koormav. Just seetõttu on tasuta ehituskonsultandi roll renoveerimisotsusele jõudmisel ning ka kvaliteetse järelevalve toimimisel väga oluline,“ ütles Alev. 

Koos teenusega on KÜ-del võimalik taotleda projekteerimise toetust, mille suurus sõltub maja suurusest. Toetust on võimalik saada kuni 2,2 EUR/m2 kortermaja netopinna kohta, millele lisandub kuni 4000 eurot toetust tehnilise konsultandi palkamiseks. Hinnanguliselt katab see 20-25% keskmise kortermaja projekteerimise kuludest. Toetuse kogumaht on 400 000 eurot. 

Teenust saavad taotleda Tartu linnal asuvad korteriühistud. Seejuures peab renoveerimisotsus olemas vastu võetud hiljem kui 1. mail 2023. Teenusega liitmune on avatud 3. juulist 2023 kuni 30. Septembrini 2025. Taotlus tuleb esitada Tartu linnaportaalis.  

Renoveerimise läbiviimist lihtsustava teenuse tutvustamiseks toimuvad infopäevad 8. augustil ja 12. Septembril. Infopäevale saab registreerida alates 17. juulist projekti kodulehel (https://tarturenoveerib.ee). 

Teenus on ette nähtud kuni 150-le Tartu kortermajale, kes on huvitatud rekonstrueerimisest ning riikliku rekonstrueerimistoetuse taotlemisest. 

Projekti „Tartu renoveerib“ rahastab Tartu linn koostöös Euroopa Investeerimispangaga (EIB). 

Lisainfo: https://tarturenoveerib.ee 

Lisainfo:

Novarc Group AS projektijuht Raiki Parts, tel 551 7829, [email protected]  

Tartu linnavalitsuse kliimaspetsialist Kaspar Alev, tel 5242859, [email protected] 

Hendrik Kuusk

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1123
Mob: 5393 3648

Viimati muudetud 03.07.2023