Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Ärinõuandla tunnustas Tartu linna ja maakonna ettevõtlikke noorteprojekte

SA Tartu Ärinõuandla pressiteade

Tartu Ärinõudla noortevaldkonna tänusündmus 2024 Foto: Evelin Virnas

4. juuni 2024 / 3. juunil Ahhaa keskuses toimunud Tartu Ärinõuandla noortevaldkonna tänusündmusel tunnustati konkursi “Ettevõtlik noor!” projekte ning 2023/2024. õppeaasta edukaimaid Õpilasfirmasid.

Tänusündmusel tutvustasid noorte projektimeeskonnad väga erinevate eesmärkide ja tegevustega konkursi “Ettevõtlik noor 2024” projekte. Žürii valis välja parimad noorteprojektid, kelle vahel läksid jagamisele mitmed eripreemiad. Ettevõtlikkuse suunamudija eripreemia pälvis Tartu Tamme Gümnaasiumi noored projektiga “Ettevõtlushäkaton TTG ja VOCO koolide õpilastele”. Kogukonnaühendaja tiitli viis endaga koju Juhan Liivi nim Alatskivi Keskkooli õpilasesinduse projekt “Sõbrapäeva ball Peipsiääre valla 7.-9. Klassi õpilastele Alatskivi lossi”. Enesekindlate esinejate eripreemiaga tunnustati Nõo Põhikooli noori projektiga “Nõo valla rõõm ja mure”. Parimaks väärtuste loojaks kuulutati Tartu Rakendusliku Kolledži projekt “SA Tartu Perekodu Käopesa noortele rõivaste ja jalanõude kogumine” ning parimaks suhete loojaks kuulutati Puhja Kooli õpilasesinduse projekt “Puhja Kooli jõulutrall”. Parima koostööprojekti tiitliga tunnustati Tartu Noorte Töömaleva aktiivi projekti “Maleva aktiivide kokkusaamine” ning lahenduste leidja tiitli pälvis Võnnu Keskkooli projekt “Võnnu Keskkooli prügimaraton”.

Projektide “Maleva aktiivide kokkusaamine” ja “Võnnu Keskkooli prügimaraton” meeskondi pärjati ka ettevõtlike noorte eripreemiaga ning sellega kaasneb võimalus osaleda ettevõtlusküla mängul, mille raames on noortel omakorda võimalik proovile panna oma ettevõtlikkus ja meeskonnatöö. Projektide puhul peeti oluliseks noorte omaalgatust, projektide esitlemist ning koostööd.

Eelmine õppeaasta oli väga edukas ka Tartumaa Õpilasfirmadele. Tartumaa edukaimateks Õpilasfirmadeks olid Eesti parima Õpilasfirma 2024 finalistid: Õpilasfirma Vurr Hugo Treffneri Gümnaasiumist, juuste stiliseerimiseks vahapulki tootev Õpilasfirma Siid Tartu Jaan Poska Gümnaasiumist ning Õpilasfirma Arengujärgus Nõo Reaalgümnaasiumist, kes toodab komplekte elektroonikateadmiste laiendamiseks. Maapiirkonna edukamaks Õpilasfirmaks kuulutati samuti Õpilasfirma Arengujärgus, kes näitas head taset ka riigikoolide Õpilasfirmade võistlusel “Riigikoolide ettevõtlikud 2024” viies koju võistluse grand prix.

Soovime kõikidele noortele ettevõtlikku meelt ja järjekindlust ideede elluviimisel!

Tartu Ärinõuandla projektide tunnustamise konkurssi “Ettevõtlik noor!” ja Õpilasfirmade tunnustussündmust viiakse ellu meetme „Atraktiivne piirkondlik ettevõtlus- ja elukeskkond” projekti „Lõuna-Eesti ettevõtlikud noored“ vahenditest ning seda toetab Tartu linn.

Viimati muudetud 04.06.2024