Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Eluasemefond pakub uusi laene

SA Tartu Eluasemefond pressiteade

raekoja plats Foto: Andres Püss

10. august 2022 / Alates augustist pakub Tartu Eluasemefond kahte uut toodet – laenu kaugküttega liitumiseks ning laenu taastuvenergia kasutuselevõtuks.

"Paljud tartlased soovivad vahetada olemasolevat küttesüsteemi säästlikuma vastu. Kaugküte on täna ja ka tulevikus üks soodsamaid ja ka mugavamaid küttesüsteeme," selgitas SA Tartu Eluasemefondi juhataja Andres Püss. "Kaugküttega liitumise laenuga saavad nüüd võimaluse ka need inimesed, kellel polnud selleks piisavalt raha. Laenuga saab finantseerida nii liitumistasu kui ka liitumiseks tarvilikke kinnistusiseseid töid."

Olemasolevat küttesüsteemi saab rekonstrueerida ka teise uue laenutoote – taastuvenergia kasutamise laenu toel. Laenu pakutakse nii soojuspumba paigaldamiseks, puuküttega ahju ehitamiseks ja rekonstrueerimiseks kui ka päikesepaneelide ja päikesekollektori paigaldamiseks.

Mõlema laenu intressimäär on 5-7% laenu põhiosa jäägilt aastas. Intressimäär fikseeritakse algses määras kogu laenuperioodiks ja ei ole seotud euriboriga. Laenu maksimaalne tähtaeg on 20 aastat.

Tartu Eluasemefondi nõukogu otsustas muuta soodsamaks ka eluaseme rekonstrueerimiseks ja ehitamiseks antava laenu intressimäärasid. Kui rekonstrueerimise tulemusena saavutatakse elamule A- või B-energiaklass, on intressimäär minimaalselt 5% laenu põhiosa jäägilt aastas.

Lisainfo:
Andres Püss
SA Tartu Eluasemefond juhataja
Tel 742 3292, 520 3662

www.eluasemefond.ee

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 10.08.2022