Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
13°

Tartu esimene permakultuuri õppeaed Maarjamõisa lasteaias annab uhket saaki

Tartu Maarjamõisa Lasteaia pressiteade

Õppeaed Tartu Maarjamõisa Lasteaias

16. september / Maarjamõisa lasteaias asub esimene lasteaia permakultuuri õppeaed Tartus. Õppeaia eesmärgiks on tutvustada lastele, õpetajatele ja lapsevanematele permakultuuri põhimõtteid, viia läbi töökasvatust, tutvuda erinevate kultuuridega ja elusloodusega ning uurida, avastada, katsetada. 

Permapeenrad valmisid laste silme all. Peenra valmistamiseks kasutati lisaks puidule ära lasteaiast kogutud puulehti, puukoori, maha kukkunud puuoksi, muruniitmise jääke, millest tekkis mullakiht. Valminud õppeaias toimuvad õuesõppe tegevused, kus lapsed saavad igapäevaselt jälgida aastaaegade vaheldumist looduses, erinevate kultuuride ja putukate koos eksisteerimist ning õpivad looma seoseid.

Selle aasta kevadel istutati koos laste, vanemate ja õpetajatega peenrasse söödavaid lilli, tomateid, kurke, herneid, punapeeti, kartulit, maasikaid, rabarberit, murulauku, kõrvitsaid ja lehtkapsaid. Lapsed sõid ahjus küpsetatud kapsalehti ja nende hinnangul olid need isegi poest ostetud krõpsudest etemad. Tuleval aastal on lasteaial plaanis istutada aeda juurde marjapõõsaid ja teisi püsikuid. 

Permakultuuri õppeaed valmis PRIA koolikava kaasneva haridusmeetme „Kooliaedade rajamine ja hooldamine“ tulemusena. 

Viimati muudetud 16.09.2020