Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
17°

Tartu jagas tippsportlastele stipendiume

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Tiidrek Nurme tiitlivõistlusteks ettevalmistavas treeninglaagris Keenias 2020.a.

30. aprill / Tartu linn jagas koostöös Tartu Kultuurkapitaliga tartlastest sportlastele tippspordi stipendiumideks 55 000 eurot.

Tartu Kultuurkapitalile laekus tippspordi stipendiumi konkursile 62 taotlust, mille seast valis viieliikmeline komisjon välja 30 stipendiaati. Noorsportlastele (14-19aastased) jagati 15  stipendiumi ja täiskasvanute vanuseklassi sportlastele 15 stipendiumi. Noorsportlase stipendiumi suurus on vähemalt1500 eurot ning täiskasvanud sportlasel vähemalt 2000 eurot.  Suurimad stipendiumid said täiskasvanute vanuseklassis maratoonar Tiidrek Nurme ja sulgpallur Kristin Kuuba (kumbki 3000 eurot) ning noorsportlastest jalgrattur Madis Mihkels (2000 eurot).

Tartu Linnavalitsuse sporditeenistuse juhataja Veljo Lamp ütles, et linn liitis tänavu tartlasest olümpialootuse stipendiumi ja andeka noorsportlase toetuse ühtseks tippspordi stipendiumiks ning täiendas stipendiumide jagamise põhimõtteid. "Alates sellest aastast jagame seda ühekordse stipendiumina läbi Tartu Kultuurkapitali," täpsustas Lamp.

Tippspordi stipendiumiga toetatakse Tartu sportlasi, kellel on kõrged sportlikud eesmärgid ja eeldused ning kes on edukalt võistelnud rahvusvahelistel tiitlivõistlustel või muudel rahvusvahelistel  suurvõistlustel. Stipendium on sihtotstarbeline ja seda saavad sportlased kasutada oma edasiseks sportlikuks arenguks ja võistlusalaseks tegevuseks.

2020.a tippspordi stipendiaadid:

Noorsportlased (M. Mihkels 2000, ülejäänud 1500 eurot)

 Madis Mihkels (jalgrattasport)                 

 Anna Liisa Nurm (judo)                               

 Maksim Turovski (jäähoki)                         

 Laure Kiivit (kergejõustik)                          

 Marianne Kivi (kergejõustik)     

 Maria Dudareva (kergejõustik) 

 Anna Gret Asi (korvpall)                              

 Artur Jeremejev (maadlus)                        

 Max Hristjuk (maadlus)               

 Tauri Kilk (sulgpall)                                        

 Johan Tamm (triatlon)                                 

 Alexander Moiseenko (tõstmine)           

 Kärol Soodla (veemoto)                              

 Gabriela Truuse (vehklemine)                  

 Susanne Lannes (vehklemine)                  

 

 Täiskasvanud (T. Nurme ja K. Kuuba 3000, ülejäänud 2000 eurot)

 Tiidrek Nurme (kergejõustik)                    

 Kristin Kuuba (sulgpall)                                

 Kaspar Sula (aerutamine)                           

 Joosep Karlson (aerutamine)                    

 Janelle Uibokand (jalgrattasport)             

 Aslanbeg Magomedkerimov (judo)        

 Rasmus Mägi (kergejõustik)                      

 Margit Kalk (kergejõustik)          

 Grit Šadeiko (kergejõustik)                        

 Hans-Christian Hausenberg (kergejõustik) 

 Stine-Lise Truu (murdmaasuusatamine)

 Kati-Kreet Marran (sulgpall)                      

 Kregor Zirk (ujumine)                                  

 Julia Beljajeva (vehklemine)                      

 Ruslan Eskov (vehklemine)                        

 

 Lisainfo:

 Veljo Lamp, Tartu Linnavalitsuse sporditeenistus, tel 516 7559,  Veljo.Lamp@tartulv.ee

 Kristjan Silm,  Tartu Kultuurkapital,   tel 504 9654 Kristjan.silm@kultuurkapital.ee

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 30.04.2020