Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu jätkab konverentside toetamist

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

konverents Foto: Mana Kaasik

19. mai 2021 / Tartu Linnavalitsus annab korraldustoetust kuuele 2021. aasta teisel poolaastal toimuvale rahvusvahelisele konverentsile.

Linnalt toetuse saamiseks vajalikele tingimustele vastas neli Tartu Ülikooli kavandatavat konverentsi ning Eesti Taastusarstide Seltsi ja OÜ Publicon planeeritud konverentsid.

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul toetab Tartu konverentside korraldamist ja konverentsiturismi, sest see on oluline turismisektori toetamiseks ning Tartu kui konverentsilinna maine tugevdamiseks. „Konverentsid on jätkuvalt Tartusse oodatud, mistahes vormis siis need ka ei toimuks. Tulime linna poolt korraldajatele vastu sellega, et leevendasime ajutiselt seoses koroonaviiruse levikuga konverentsitoetuse maksmise tingimusi ja langetasime minimaalset ööbimiste arvu nõuet,“ ütles linnapea.

Tartu Konverentsibüroo äri- ja konverentsiturismi koordinaator Dana Neemre lisas, et aasta on olnud konverentsikorraldajatele väga keeruline. „Pandeemiast tingitud ebakindel olukord on neid sundinud viimasel hetkel otsustama, kas teha konverents kohapeal või siis korraldada see hübriid- või virtuaalses vormis.“

Tartu linnalt saab toetust taotleda Tartus toimuvaks vähemalt kahepäevaseks konverentsiks, mille osalejate ööbimisi Tartu linna majutusasutustes on kokku vähemalt 100. Maksimaalne toetussumma on 5000 eurot. Toetust jagatakse kaks korda aastas - detsembris esimeseks poolaastaks ning mais teiseks poolaastaks. Tänavu esimesel poolaastal sai toetust kolm konverentsi.

Konverentside toetamisega soovib linn kasvatada Tartu tuntust konverentsikohana, vähendada turismi hooajalisust ning  tuua juurde kliente kohalikele majutusettevõtetele. Linn toetab konverentside korraldajaid alates 2017.

Lisainfo: linnapea Urmas Klaas, tel 7361 221, 513 5145; Tartu Konverentsibüroo äri- ja konverentsiturismi valdkonna koordinaator Dana Neemre, tel 513 7946.

 

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 19.05.2021