Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu kaasav eelarve jätkub aruteludega

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Arutelu Foto: Ove Maidla

10. juuni / 11. ja 13. juunil toimuvad Sisevete Saatkonnas kaasava eelarve arutelud, kus ideede üle arutlevad ideede autorid ja valdkondade asjatundjad.

Arutelude lõpuks selgub ka 25 ideed, mis lähevad oktoobris toimuvale rahvahääletusele.

Tartu kaasavasse eelarvesse esitati tänavu 57 ideed, millest jõudis arutelule 33 ideed. Arutelule ei pääsenud ideed, mis ei ole teostatavad kas ajaliselt, rahaliselt või tehniliselt, mis ei vasta kaasava eelarve tingimustele või mis on juba lähiajal tegemisel.  Arutelu tulemusena selgub 25 ideed, mis lähevad 4.-10. oktoobril toimuvale rahvahääletusele.

11. juunil kell 17 arutletakse ideede üle, mis koonduvad teemagrupi "Sport ja liikumine" alla ning 13. juunil kell 17 on arutelu teemaks "Linnaruumi rikastamine ja liiklusturvalisus".

Huvilised on oodatud arutelu jälgima ja soovi korral sõna sekka ütlema. Hindamisel osalevad ideede autorid ja kutsutud eksperdid. Arutelusid modereerib Andrei Liimets.

Kõikide ideedega ja kaasava eelarve käiguga saab tutvuda veebis http://www.tartu.ee/kaasaveelarve.

Kaasava eelarve eesmärgid on parandada kogukondadevahelist koostööd, tutvustada linlastele eelarve koostamise põhimõtteid ning midagi reaalselt ellu viia. Kaasava eelarve ideeks võib olla investeeringuobjekt maksumuse ülempiiriga 100 000 eurot. Eesmärgiks on 200 000 euro eest viia 2019. aastal ellu vähemalt kaks ideed.

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 10.06.2018