Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu kaasav eelarve jätkub aruteluga

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

22. juuni / Esmaspäeval, 26. juunil kell 16 toimub Sisevete Saatkonnas kaasava eelarve arutelu, kus välja pakutud ideede üle arutlevad ideede esitajad ja valdkondade asjatundjad, kes valivad välja ka 20 ideed, mis lähevad oktoobris toimuvale rahvahääletusele.

56-st kaasavasse eelarvesse esitatud ideest jõudis arutelule 26 ideed. Arutelule ei pääsenud ideed, mis ei ole teostatavad kas ajaliselt, rahaliselt või tehniliselt, mis ei vasta kaasava eelarve tingimustele või mis on juba lähiajal tegemisel.

Arutelu tulemusena selgub 20 ideed, mis lähevad sügisesele rahvahääletusele. Arutelu modereerib Andrei Liimets.

Huvilised on oodatud arutelu jälgima ja soovi korral sõna sekka ütlema, kuid hindamisel osalevad ideede autorid ja kutsutud eksperdid.

Kõikide ideedega ja kaasava eelarve käiguga saab tutvuda veebis http://www.tartu.ee/kaasaveelarve. Ideede kohta saab ka kodulehel arvamust avaldada.

Kaasava eelarve eesmärgid on parandada kogukondadevahelist koostööd, tutvustada linlastele eelarve koostamise põhimõtteid ning midagi reaalselt ellu viia. Kaasava eelarve ideeks võib olla nii investeeringuobjekt kui ka üritus maksumuse ülempiiriga 75 000 eurot. Eesmärgiks on 150 000 euro eest viia ellu vähemalt kaks ideed.

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 22.06.2017