Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu kaasavasse eelarvesse esitati 56 ideed

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Naeratus Foto: Ahto Sooaru

8. mai / 7. mail lõppenud Tartu kaasava eelarve ideede kogumisel esitasid linlased 56 ideed selle kohta, kuidas kasutada linna 2018. a eelarves 150 000 eurot.

Paljud ettepanekud puudutasid vabas õhus sportimise võimaluste parandamist. Näiteks sooviti spordi- ja mänguväljakute, liikumisradade, parkuuripargi ja liuväljakute rajamist. Mitme kooli juures sooviti spordiväljakute ja õuealade korrastamist. Vana-Ihastesse sooviti paadisadamat, Anne kanali ja Emajõe vahelisele rohealale tervise- ja kultuuriparki ning koerte jalutusplatse Supilinna või Tähtverre.

Liiklusohutuse eesmärgil sooviti mitmesse kohta ülekäiguradu, "lamavaid politseinikke" või foori ning mitmed ettepanekud puudutasid kehvas korras kõnniteid. Lisaks pakuti välja juhita elektribussi ostmise idee ning trammitee tasuvusanalüüsi tegemist. Raudtee äärde sooviti korrastatud alasid ja müratõkkeid.

Kultuuriürituste korraldamiseks sooviti rajada vabaõhulava Kassitoome orgu ning võtta aastaringselt kasutusel Raadil asuv lumepark.

Linnaruumis sooviti kaunistada keskkatlamaja korsten ja televisioonimast, taastada Toomkiriku kaksiktornid ja purskkaev Karu pargis, rajada avalik saun Emajõe kaldale ning paigaldada linnaruumi avalikud kellad. Ühtlasi sooviti avada atraktsioon, kus  trossil liikuv jalgratas viib huvilisi üle Emajõe ning teha Tartule südameoperatsioon ehk paigaldada suudlevate tudengite purskkaev ümber jalakäijate liikumise trajektoorile, et muuta linnaruumi dünaamikat.

Kõikide ideedega saab tutvuda Volises ja nende kohta ka arvamust avaldada.

Kaasava eelarve protsess jätkub ekspertide aruteludega, kes hindavad ideede teostatavust rahalisest, ajalisest ja tehnilisest aspektist. Juunis jätkub protsess aruteludega ideede esitajate ja ekspertide, kes selgitavad ka välja ideed, mis pääsevad rahvahääletusele. Oktoobris toimub rahvahääletus.

Kaasava eelarve eesmärgid on parandada kogukondadevahelist koostööd, tutvustada linlastele eelarve koostamise põhimõtteid ning midagi reaalselt ellu viia.

Lisainfo kaasava eelarve kohta www.tartu.ee/kaasaveelarve

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 08.05.2017