Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
11°

Tartu kaasavasse eelarvesse esitati 57 ideed

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Kaasava eelarve plakat

7. mai / 6. mail lõppenud Tartu kaasava eelarve ideede kogumisel esitasid linlased 57 ideed selle kohta, kuidas kasutada linna 2019. aasta eelarves 200 000 eurot.

Paljud ettepanekud puudutasid vabas õhus sportimise võimaluste parandamist. Näiteks sooviti spordi- ja mänguväljakute ning liikumis- ja jooksuradade rajamist. Mitme kooli juures sooviti spordiväljakute ja õuealade korrastamist ning mitu ettepanekut puudutas rulapargi rajamist või täiustamist. Sooviti paigaldada randadesse dušid, kaasajastada Emajõe vabaujulat, panna joogiveevõtukohad kergliiklusteede äärde, rajada lõbustuspark ning paigaldada mänguväljakutele seenioritele mõeldud atribuute.

Lisaks sooviti märkida interaktiivsel moel linnaruumis pallaslaste loominguga seotud kohti, luua atraktiivset tänavakunsti, istutada hekk-labürint, luua liigirikkaid parke, valgustada Toomkirik, paigaldada Supilinna avalik klaveriskulptuur, ehitada avalikult kasutatavaid lavasid jpm.

Linnamajanduse valdkonnas sooviti rajada mitmel pool linnas kõnniteid ja kergliiklusteid, paigaldada valgusfoore ja muuta nende toimimine nutikamaks, osta uudne tänavaaukude parandamise masin ning rajada trepp Toomemäe nõlvale ja avada Sadamaraudtee kergliiklusele. Kõikide ideedega saab tutvuda veebis http://www.tartu.ee/kaasaveelarve ja nende kohta seal ka arvamust avaldada.

Kaasava eelarve protsess jätkub ekspertide aruteludega, kes hindavad ideede teostatavust rahalisest, ajalisest ja tehnilisest aspektist. Ekspertide hinnang selgub hiljemalt mai lõpuks. Juunis jätkub protsess aruteludega ideede esitajate ja ekspertide osavõtul, kes selgitavad ka välja ideed, mis pääsevad rahvahääletusele. Rahvahääletus toimub 4.-10. oktoobril 2018.

Kaasava eelarve eesmärgid on parandada kogukondadevahelist koostööd, tutvustada linlastele eelarve koostamise põhimõtteid ning midagi reaalselt ellu viia.

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 22.05.2018