Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

OTSEÜLEKANNE: Tartu kultuurikandjate tänusündmusele saab kaasa elada otseülekande vahendusel

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

14. veebruar 2023 / Täna, 14. veebruaril kell 18 algab Eesti Rahva Muuseumis Tartu kultuurikandja tänusündmus, kus jagatakse välja hulk aunimetusi ja preemiaid. Sündmust on võimalik vaadata otseülekande vahendusel.

 

Ülekannet saavad kõik huvilised jälgida Tartu Postimehe ja Tartu linna veebis ning Tartu linna Facebooki lehel.

Tartu linn kuulutab välja Tartu Kultuurikandja 2022 laureaadid kokku üheksas kategoorias (vaata nominente). Veel antakse tänusündmusel välja Eesti Kultuurkapitali Tartumaa ekspertgrupi maakondlikud preemiad kolmeteistkümnele loojale, kultuurikorraldajale, sündmusele ja organisatsioonile. Kuulutatakse välja Tartumaa Kultuuripärl ja antakse välja elutööpreemia. Lisaks selgub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 rahvusvahelise koostöö eripreemia.

Tänusündmuse toob lavale Tartu Uus Teater ning viib läbi etenduse “Praktiline Eesti ajalugu” kantriansambel.

Tartu linn ja Tartumaa on koos Lõuna-Eestiga 2024. aastal Euroopa kultuuripealinn. Tänuüritusel välja antava kultuuripealinna eripreemia keskmes on Tartu 2024 loovkontseptsioon "Ellujäämise kunstid" ehk just need teadmised ja oskused, mis aitavad kohalikel tegijatel rahvusvaheliselt särada. Neist olulisimad on omapärasus, jätkusuutlikkus, ärksameelsus ja koosloovus.

Lisainfo: kultuuriosakonna kultuurivaldkonna juht Kristiina Avik, [email protected], tel 528 2761

Viimati muudetud 15.02.2023