Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
10°

Tartu Kutsehariduskeskus kasutab autotehnikute koolitamisel uut e-õppe platvormi

Tartu Kutsehariduskeskuse pressiteade

20. aprill / Kaks aastat tagasi algatatud koostööprojekti „E-tool for car mechanics“ tulemusel valmis uus digiõppe keskkond autotehnikutele. Keskkonna loomisse ja valmimisse andsid oma panuse ka kutsehariduskeskuse autoõpetajad Margus Ainsalu, Tanel Plovits ja Ismail Mirzojev.

Tegu on autoõppes rakendatava uue platvormiga, mis koosneb seitsmest osast: mootor, jõuülekanne, veermik, kliima- ja komfortseadmed, elekter, pidurisüsteem ja turvasüsteemid. E-keskkonnas saavad tulevased autotehnikud erialaseid teadmisi arendada ja kinnistada ning  õpitut testida.

Tartu Kutsehariduskeskuse autoosakonna õpetaja Ismail Mirzojevi sõnul valmis keskkond just distantsõppe perioodi alul ja nüüd on noored autotehnikud saanud juba oma teadmisi proovile panna. „Ülesanded on päris parajad pähklid ja eks need olegi mõeldud erialaste pädevuste testimiseks, eksamiteks valmistumiseks ja ka erialase inglise keele harjutamiseks lõpukursustele, mitte niisama mängimiseks. Autoettevõtted saavad kasutada seda näiteks värbamisel, et teha kindlaks kandidaadi oskused,“ selgitas Mirzojev digiõppe platvormi sisu.

„Usun, et hakkame üha enam distantsilt õppima aga miks ka mitte eksameid tegema või tööle kandideerima, nii et keskkond valmis just õigel ajal,“ kinnitas ta.

Digiõppe keskkond on vabakasutuses ja leitav järgmise lingi kaudu: https://vavm.lt/E-Tool-Car-Mechanics/

Kokku osales ühises projektis kuus kooli viiest riigist. Projekti juhtis Leedu  kutsekool Vilniaus Automechanikos ir Verslo Mokykla (VAVM). Partneriteks olid veel Tartu Kutsehariduskeskus (Eesti), Centro Integrado de Formación Profesional Someso (Hispaania), Rhein-Maas-Berufskolleg (Saksamaa), Vilniaus Technologiju ir Dizaino Kolegija (Leedu) ning Zespol Szkol Samochodowych im. Tadeusza Tanskiego (Poola).

Projekti „E-tool for car mechanics“ toetas EL Erasmus+ programm. 

Viimati muudetud 20.04.2020