Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Kutsehariduskeskuse sisseastujate arv hüppas veerandi võrra üles

Tartu Kutsehariduskeskuse pressiteade

3. august / Tartu Kutsehariduskeskuse suvine vastuvõtt lõppes 2. augustil. Kokku esitas sisseastumisavalduse üle 2400 inimese, mis on koguni 25% enam kui mullu.

Sisseastujate arv tõusis kõigi haridustasemete lõikes, kuid eriti noorte põhikooli lõpetajate arvelt, keda tänavu oli 28% mullusest enam. Avalduste arvu järgi osutus kõige populaarsemaks kutsekeskharidusõppe mootorsõidukitehniku eriala, kuhu laekus 2,4 avaldust õppekoha kohta. Ka IT-valdkond, kokandus ning ehitusviimistlus olid noorte põhikooli lõpetajate seas populaarsed valikud.

Keskhariduse baasil erialadest on kõige kõrgem konkurss juuksuri erialale. Avaldusi on enim laekunud ka ärikorralduse spetsialisti, sekretäri, IT-süsteemide nooremspetsialisti, tarkvaraarendaja, logistiku ja e-kaubanduse spetsialisti erialade õppimiseks.

Kutsehariduskeskuse direktori asetäitja õppealal Liivi Raudsepp sõnas, et huvi kutseõppe vastu on  viimastel aastatel kasvanud ning soovijate arvu kasv on ootuspärane ka praeguse majandusolukorra tõttu, kus otse keskkoolipingist tulnud noortele ei ole tööturul enam nii palju võimalusi. „Kahtlemata valmistab laekunud avalduste hulk heameelt ning eriti suur rõõm on tõdeda, et tööandjate poolt oodatud tehnika ja IT-valdkonna erialadele on rohkem soovijaid. Nii töö kui õppimine on muutunud järjest keerukamaks, seetõttu on kutseõpingud tark valik, kuid kindlasti mitte lihtne valik,“ ütles ta.  „Samas peame juba ette tõdema, et kõrgete konkursside tõttu kõik huvilised tänavu meile õppima ei pääse. Kuigi me sooviksime pakkuda väljaõpet üha rohkematele huvilistele, siis praegu on piiriks nii õppekohtade arv kui ka töökodade mahutavus,“ lisas Raudsepp.

Kõigi soovijatega toimuvad vestlused ning üksikutel erialadel ka testid selle nädala jooksul. Kandidaatide pingeread avaldame reede õhtul ning siis saavad kõik positiivse otsuse saanud inimesed oma õppekoha pakkumise kinnitada. Soovitame seda teha e-vastuvõtu keskkonnas esimesel võimalusel.

Erandina jätkub avalduste vastuvõtt veel töökohapõhise õppe erialadel ning üksikutel sessioonõppe vormis toimuvatel erialadel, kus õppetöö algus on planeeritud oktoobrisse. Lähemat infot saab kooli kodulehelt: www.khk.ee

Viimati muudetud 03.08.2020