Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-7°

Tartu Kutsehariduskeskuse talvine vastuvõtt on avatud kuni 20. jaanuarini

Tartu Kutsehariduskeskuse pressiteade

Anary Roosve, koogipood Mandel perenaine,  Tartu KHK vanempagari eriala õppur. Foto: Fotograaf Lauri Kulpsoo

7. jaanuar / Kutsehariduskeskuses on alanud talvine sisseastumisperiood. Avaldusi saab esitada kuni 20. jaanuarini 2021 ning valikus on peamiselt täiend- või ümberõpet pakkuvad erialad täiskasvanutele. 

Kokku saab veebruaris algaval õppeperioodil alustada õpinguid 11 erineval erialal tehnika-, toidu-, ehituse-, ilu- või turismivaldkonnas. Enamikul neist on õppetöö korraldatud sessioonidena, mis tähendab, et koolis tuleb käia vastavalt sessioonide graafikule mõned päevad kuus või üle nädala. Õppetöö võib toimuda ka distantsõppes.

Seekordses valikus on esindatud mitu metalli- ja puiduettevõtetes väga nõutud eriala. „Tööstusettevõtetes on jätkuvalt puudus oskustega spetsialistidest, ning meil saab lühikese aja jooksul õppida nii metallipingi CNC kui ka puidupingi CNC operaatori oskusi. Tehniliste erialade kutsetunnistus on kindlasti abiks töö leidmisel. Kriisis kannatada saanud majutus- ja toitlustussektori inimestele pakume samuti mitmeid enesetäiendamise võimalusi, et need kohe oma töös rakendada ja uueks stardiks valmis olla,” selgitas turundusjuht Kaire Mets. “Täiskasvanud õppijate arv kutsehariduses kasvab. Pakume õppijatele paindlikke õppevorme, samuti on kutseõpe kõigile tasuta,” lisas ta. 

Töö kõrvalt õppides saab uue oskuse või ennast täiendada näiteks mootorsõidukidiagnostiku, CNC metallilõikepingi operaatori, CNC puidutöötlemiskeskuse operaatori, plaatija, koka, kelneri, toitlustuskorralduse, giidi, majutuskorralduse või turismiettevõtte ja -sihtkoha arendaja erialadel.

Koolipõhisesse õppesse oodatakse neid, kes saavad ja soovivad päris uue eriala oskused omandada. Ootuspäraselt on ka sellel talvel populaarseim kosmeetiku eriala, kus konkurss on juba praegu ligi neli soovijat õppekoha kohta. Aga talvel saab alustada ka kergete rõivaste rätsepa eriala õpinguid.

Sisseastumisavaldusi saab esitada mugavalt ja kodust lahkumata e-vastuvõtu keskkonna kaudu. Soovijad saavad avalduse täita ka koolimajas kohapeal tööpäeviti kella 9-15ni. (Kopli 1, B-korpus). Kui aga eriala või õppevormide osas on küsimusi, siis aitab neile vastuse leida karjäärinõustaja. Küsi lisa sisseastumine@khk.ee või telefonidel 7361 863 ja 7361 859.

Lisainfo
Kaire Mets
turundus- ja kommunikatsioonijuht
tel 5066568
 

Viimati muudetud 07.01.2021