Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu kutsub mürakava avalikule arutelule

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Kõige suurem liiklusmüra tekib Riia tänaval Foto: Ketlin Lääts

16. mai 2024 / Keskkonnamüra vähendamise tegevuskava oli kevadel avalikul väljapanekul ja nüüd kutsub linn inimesi arutama esitatud muudatusettepanekute üle.

Avalik arutelu toimub esmaspäeval, 20. mail kell 17.00 arhitektuuri ja ehituse osakonna nõupidamisruumis (Raekoja plats 3, III korrus, ruum 303.). Oodatud on kõik linnakeskkonnast huvitatud tartlased.

Tartu linna müra vähendamise tegevuskava on koostatud aastateks 2024-2028 ja see põhineb 2022. aastal valminud Tartu linna välisõhu strateegilisel mürakaardil. Kava analüüsib praegust olukorda ja pakub välja erinevaid võimalusi, kuidas keskkonnamüra linnas vähendada. Uuel perioodil on prioriteediks liiklusest tekitatud müra vähendamine eelkõige seal, kus müra ning sellest mõjutatud inimeste arv on kõige suurem. Liiklusmüra vähendamiseks plaanib linn alandada mitmetel tänavatel autode piirkiirust, rahustada liiklust tänavadisainiga ja hajutada liiklust tänavate vahel laiali.

Lisaks müra vähendamisele tegeletakse ka vaiksete piirkondade loomise ja olemasolevate säilitamisega. Vaiksete alade puhul on oluline nende olemasolu igas linnaosas, et inimesel oleks alati mõni vaikne ala kodust jalutuskäigu kaugusel.

Lisainfo: www.tartu.ee/müra

 

Hendrik Kuusk

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1123
Mob: 5393 3648

Viimati muudetud 16.05.2024