Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

​​​​​​​Tartu kuulutas välja hanke Sõpruse silla rekonstrueerimiseks

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Eskiislahendus näitab silla laienduse ratturitele ja jalakäijatele Foto: Selektor

3. juuni 2024 / Ehitaja ülesandeks saab olema Sõpruse silla põhjalik ümberehitus, mis valmib 2026. aasta sügiseks.

Sõpruse sillal parandatakse autode sõiduteed ning liikumisvõimalusi nii jalakäijatele kui ratturitele. Uue lahenduse kohaselt saab sillal olema 2+2 sõidurada ning sild ehitatakse mõlemalt poolt laiemaks, et mahutada sellele ka piisavalt laiad ratta- ja jalgteed. Nii jalgratturid kui jalakäijad eraldatakse sõiduteest piirde ja ohutusalaga. Kahesuunalised rattateed saavad olema 2,25 meetri laiused ning asuvad mõlemal sõidusuunal. Jalgteede laius saab sillal olema 2 meetrit. Samuti ehitatakse välja rattateed ja -rajad Karlova suunas ja kõikidele sillalt tulevatele ning sinna viivatele pööretele.

Tartu abilinnapea Raimond Tamm ütles, et Sõpruse sild on väga oluline linnaliiklust teenindav sild, kuhu peavad koos ära mahtuma kõik liiklejagrupid. „Silla uus lahendus soodustab jalgsi ja rattaga liikumist, parandab elukeskkonda ning liiklusohutust. Tegemist on Tartu linna lähiaastate kõige mahukama investeeringuga tänavaehitusse, seetõttu loodame võimalike pakkujate suurele huvile,” ütles Tamm.

Liiklusohutuse suurendamiseks ja sillal liikumise meeldivamaks muutmiseks vähendatakse sillal autode piirkiirust 40km/h peale. Sõpruse ringristmiku lahendust ei muudeta, aga muudetakse Karlova poolset tänavalahendust. Karlova poolele on kavandatud tilgakujuline ringristmik. Sillalt suundub ringile 2 sõidurada, millest parempoolne viib Turu tänavale ja vasakpoolse sõiduraja kaudu saab sõita otse Karlova suunas või läbi vasakpöörde Turu tn suunas. Ringristmik on kavandatud ühe sõidurajaga.

Sillale viivad trepid rekonstrueeritakse ja lisaks ehitatakse kaks uut trepistikku, et lihtsustada jalakäijate jaoks silla kasutamist. Algselt oli plaanis ehitada neli trepistikku, kuid majanduslikel kaalutlustel loobuti kahest püstakust. Uued trepistikud tulevad silla Ihaste poolsele servale Turu tänava ja Emajõe vahelisele alale ning Emajõe ja Anne kanali vahelisele alale.

Sõpruse silda rekonstrueeritakse kahes etapis. Ehituse algus on planeeritud selle aasta sügisesse ning uuendatud sild valmib 2026. aasta sügisel.  Tööde eeldatav maksumus on 10 000 000 eurot (lisandub käibemaks). Sellest maksumusest umbes 2,8 miljonit eurot on plaanis katta Kliimaministeeriumi poolt välja töötatud toetusmeetmest, mis on mõeldud kergliikluse edendamiseks.

Lisainfo: www.tartu.ee/tänavaruum

Hendrik Kuusk

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1123
Mob: 5393 3648

Viimati muudetud 03.06.2024