Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
10°

Tartu lasteaiad toetavad koole ja peresid distantsõppe läbiviimisel

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Distantsõpe Foto: Annika Ojasaar

24. aprill / Tartu haridusasutused alustavad kevadvaheaja järel uudset koostööd kaasates distantsõppesse 38 lasteaiaõpetajat, kes põhikooliõpilastele tuge hakkavad pakkuma.

Enam kui kuu aega kestnud distantsõppega on kerkinud vajadus toetada täiendavalt neid koolilapsi, kelle jaoks on õppimine muutumas kurnavaks, raskeks või üksildaseks. Kuna lasteaedades on eriolukorra tõttu väiksem koormus, saavad sealsed õpetajad videosilla vahendusel põhikoolide õpilastele tuge pakkuda.

Enne ülelinnalise projekti käivitamist piloteeriti uut koostöövõimalust Tartu Hansa Kooli ja Tartu Lasteaed Poku vahel, mis osutus osapooltele hinnangul edukaks.

Tartu Hansa Kooli õppejuht Marika Vares ütles, et selline koostöö on suureks abiks lastele ja peredele, kes vajavad natuke rohkem juhendamist. “Nii saavad pered juurde jõudu, et nende energia ei läheks muretsemise, pabistamise ja käega löömise peale,” selgitas Vares.

Tartu Poku Lasteaia direktor Olivia Voltri sõnul on positiivne, et lasteaiaõpetajad ise näevad koostööprojektis suurt võimalust tööalaseks enesearenguks. “Perede ja lastega suhtlemine annab õpetajale võimaluse oma edasist tööd veelgi paremini planeerida ning aitab igapäevases lasteaiatöös tähelepanu pöörata nendele valdkondadele, mis toetavad lapse hilisemat hakkamasaamist koolis. Suurt rahulolu tekitab lasteaiaõpetajates see, et nad saavad kriisiolukorras oma oskustega peresid toetada,” tõdes Voltri.

Tänaseks on koostöös koolidega selgitatud välja esimene ring tuge vajavaid õpilasi ja nende toe vajaduse iseloom. Õpilaste nimekiri täieneb jooksvalt kogu põhikooli ulatuses.

Vabatahtlikke koduõpetajaid oodatakse koostööprojektiga liituma aadressil https://bit.ly/abiopetaja.

Linn palub lasteaedade puhul järgida jätkuvalt haridusministeeriumi soovitust last mitte lasteaeda viia. Tartu lapsevanemad on sellesse palvesse väga vastutustundlikult suhtunud.

Lisainfo: Hariduse Tugiteenuste Keskuse juhataja Annely Võsaste, annely.vosaste@raad.tartu.ee, 506 1838

Rutt Ernits-Sups

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel:
Mob: 5554 0731

Viimati muudetud 24.04.2020