Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu laulu- ja tantsupeo piletid on soodushinnaga veel 5 päeva

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Tartu laulu- ja tantsupeo piletid on soodushinnaga veel 5 päeva Foto: Mana Kaasik

27. mai 2024 / Tartu 2024 laulu- ja tantsupeo nädal toimub 16.-22. juunil Tartu Lumepargis, laululaval ja Tartu eri paigus. Soodsamad piletid laulupeole ja tantsupeole on müügil veel vaid mai lõpuni.

Tartu tantsupeo “Juure juures” kunstilise juhi Kristel Maruste sõnul näeb sel korral tantsumurul nii ilusat lillerätikut, tähesära kui ka laigulist lehma. Lisaks paigaldatakse tantsuplatsile eraldi ekraan, kust näeb tantsumustreid täies ilus sõltumata istekohast. “Tantsude vahel kõlavad värsiread, mille on tantsupeoks ritta seadnud Leelo Tungal, kellel on sünnipäev märgiliselt just meie peonädalal,” lisas Maruste.  

Tantsupeol kohtuvad 2300 rahvatantsijat Tartust ja Tartumaalt, et anda kaks etendust algusega kell 16 ja kell 20. Mõlemale etendusele on jäänud alla 400 pileti.  

Tartu laulupeo “Õnn ja rõõm” kunstiline juht Küllike Joosing rõõmustab, sest laulupidu on saanud mitu uut seadet ja uudisteost, mida lauljad ja mängijad armastavad. “Üks menukam on kindlasti Trad.Attack!-i “Tehke ruumi”, mis tõmbab lauljad alates esimesest hetkest käima. Puhkpilliorkestrite “Kodulaul” ja “Me pole enam väikesed” on aga seatud spetsiaalselt nii, et kaasa saaksid mängida ka noored alles alustavad orkestrandid,” rääkis Joosing.  

Laulukaare all saavad kokku ligi 10 000 koorilauljat ja muusikut, kes tulevad Tartusse kokku üle terve Eesti. Laulupeole eelneb rongkäik kell 16, pidu algab kell 18. Müüa on jäänud alla 2000 pileti ja 1. juunist tõuseb nii üldala kui ka istumiskohaga piletite hind.  

Piletilevi soovitab piletid laulu- ja tantsupeole soetada võimalikult varakult, sest lisapiletite võimalust ei ole kummalgi peol. Lisaks pääseb piletite olemasolul lumeparki ja lauluväljakule palju kiiremini. E-piletid tasub enne peole tulekut alla laadida või välja printida, sest kohapeal on internetivõrk suure koormuse all.  

Piletid on saadavad veebilehel tartulaulupidu.ee ja kõigis Piletilevi müügikanalites.  

Lisainfo:  

Sander Tamm, Tartu laulupeo projektijuht, +372 5855 6456 
Ave Rosenberg, Tartu tantsupeo projektijuht, +372 5667 6882   

Viimati muudetud 27.05.2024