Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu laulupidu astub sammud ligipääsetavama peo suunas 

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Tartu laulu- ja tantsupidu Foto: Maanus Kullamaa

8. juuni 2024 / Tartu laulupeole on 22. juunil oodatud liikumis-, nägemis- ja kuulmispuudega külalised, kellele luuakse eraldi ala ning pakutakse kirjeldus- ja viipekeelset tõlget.  

Laulu- ja tantsupeo ligipääsetavuse juht Marleen Viidul kinnitas, et korraldajad on otsinud eri viise, et muuta laulupidu ligipääsetavamaks. “Laulupeol on D-sektori esimestesse ridadesse planeeritud eraldi ala nägemis- ja kuulmispuudega külalistele. Nägemispuudega inimesed saavad laulupeost osa kirjeldustõlke vahendusel ja kuulmispuudega inimestele vahendab pidu viipekeeletõlk. A-sektori ette loome kohad ratastoolidele,” selgitas Marleen Viidul.  

Puudega inimese saatja pääseb laulupeole tasuta, samuti on laulupeole oodatud abi- ja juhtkoerad. Ratastooliga pääseb laulupeole Tähtvere tänava poolsest B-sissepääsust, mille lähistel asub ka invaparkla. Lauluväljaku publikuala A- ja D- sektoris on külalistele abiks ligipääsetavuse vabatahtlikud.  

Selleks, et laulupidu saaks nautida võimalikult paljud, luuakse Laulupeo puiestee poolse A-sissepääsu juurde täiendavad parklad ratastele ja lapsevankritele. Viiduli sõnul saavad koostöös Tartu Suurperede Liidu ja Tähtvere Tantsukeskusega eraldi paiga ka kõige pisemad, et vajadusel mähkmeid vahetada ja aega maha võtta.  

Ka 16. juunil toimuvat tantsupidu “Juure juures” saavad nautida ratastooliga külalised ja nende saatjad, kellele on mõeldud ratastooliala parema tribüüni alumises reas. Tantsujooniste nägemiseks tuleb appi ekraan tantsuplatsi taga, mis annab hea ülevaate ka neile, kel pole võimalik tribüüni viimastes ridades istuda.  

Ratastooliga külalistel on võimalik Tartu lumeparki siseneda Muuseumi tee poolsest A-sissepääsust, kus on olemas invaparkla ja -tualett. Sama sissepääsu juurest leiab ka valvega ratta- ja käruparkla. “Kuna pidu toimub looduslikus keskkonnas ja alale pääsemiseks tuleb liikuda mäest alla ja hiljem üles, palume arvestada, et liikumispuude korral võib vaja minna saatja abi,” täiendas tantsupeo projektijuht Ave Rosenberg. Tantsupeol ei ole viipekeele- ja kirjeldustõlget.   

Puudekaardi omanikud saavad laulu- ja tantsupeole soetada sooduspileti. Saatjad pääsevad laulupeole tasuta, tantsupeole tuleb osta sooduspilet. Saatjapilet kehtib sisenedes koos erivajadusega külalisega tema puudekaardi ettenäitamisel.   

“Kindlasti soovitame silma peal hoida tartulaulupidu.ee leheküljel, mille “Külastajale” rubriigist leiab infot nii laulu- kui tantsupeo ligipääsetavuse kohta koos ala kaardiga,” rõhutas ligipääsetavuse juht Marleen Viidul. 

Korraldajad rõhutavad, et laulu- ja tantsupeole tulles tasub varuda aega. Külalisi on palju, mistõttu võib parkimiskoha leidmise ja piletite kontrolliga minna pikemalt.  

Tartu 2024 laulu- ja tantsupeo nädal toimub 16.-22. juunil kultuuripealinnas. Tantsupidu “Juure juures” 16. juunil kell 16 ja kell 20 Tartu lumepargis, rongkäik 22. juunil kell 16 südalinnast lauluväljakule ja laulupidu “Õnn ja rõõm” 22. juunil kell 18 lauluväljakul. Tantsupeo kunstiline juht on Kristel Maruste ja laulupeo kunstiline juht Küllike Joosing. Kogu peonädala programmi leiab kodulehelt tartulaulupidu.ee. 

Viimati muudetud 08.06.2024