Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu linn ja Dorpat Tervis kutsuvad eakaid osalema kukkumisennetuse treeningutes

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

eakad võimlemas Foto: Riin Saaremõts

23. veebruar 2022 / Koostöös Tartu linnaga algavad Dorpat Tervises 7. märtsist taas eakatele mõeldud kukkumisennetuse programmi treeningud.

Kukkumisennetuse programm on suunatud 60aastastele ja vanematele inimestele, kel on liigeshaiguse, tasakaaluhäire või sarkopeenia tõttu kõrgenenud kukkumisrisk ning osteoporoosiga inimestele, kel on kõrge risk lihtsa kukkumise tagajärjel luumurru tekkimisele. Programmi eesmärk on vähendada eakate kukkumisriski kehalist võimekust tõstes. Programm aitab kaasa eakate teadlikkuse tõstmisele kehalise aktiivsuse vajalikkusest kehalisele võimekusele ja iseseisvalt hakkamasaamisele.

Programm kestab 18 nädalat ning kokku toimub 54 grupikohtumist. Treeningud toimuvad kolm korda nädalas18 järjestikusel nädalal. Grupiliikmed osalevad füsioteraapia grupiteenuse raames toimuvas terapeutilisi harjutusi sisaldavas võimlemisprogrammis. Kõiki treeninguid viivad läbi füsioterapeudid.

Treeningud algavad 7. märtsist ja on tasuta. Gruppi saab registreeruda iseseisvalt ja ilma saatekirjata.
7. märtsil alustavad grupid I-IV järgnevatel aegadel:
I grupp E, K ja R 08:15                    III grupp E, K ja R 12:00  
II grupp E, K ja R 10:00                   IV grupp E, K ja R 14:00

8. märtsil alustavad grupid V-VIII järgnevatel aegadel:
V grupp T, N ja L 08:15                   VII grupp T, N ja L 12:00
VI grupp T, N ja L 10:00                  VIII grupp T, N ja L 14:00

Treeningule saab registreeruda telefonil 510 9944 ja 7337 196 või meiliaadressil [email protected]. Märksõnaks registreerumisel on "Eakate rühmatund". Programmist ei saa osa võtta need, kes eelmisel aastal programmi juba läbisid. 2019. ja 2020. aastal programmi läbinud eakad saavad osaleda ootejärjekorra alusel pärast seda, kui on registreerunud esimest korda osalevad eakad ja grupis on kohti üle. Registreerumine kevadistesse gruppidesse on avatud kuni kohtade täitumiseni, samuti on soovijal võimalik jääda ootejärjekorda ning temaga võetakse jooksvalt ühendust, kui grupis vabaneb koht.

Treeningud toimuvad aadressil Soola 2 (Dorpat Tervises, sissepääs Kalevi tänava poolt trepist või hoovi poolt liftiga).

Treeningute korraldamisel järgitakse Vabariigi Valitsuse piiranguid. Vastavalt piirangutele tuleb esitada COVID tõend. Treeningud võivad edasi lükkuda Vabariigi Valitsuse kehtestatud koroonapiirangute tõttu. Treeningule võib tulla vaid täiesti tervena. Treeningute ajakavad on planeeritud nii, et grupid omavahel kokku ei puutu.

Lisainfo: 510 9944 ja 733 7196 ja e-posti teel [email protected]

 

Viimati muudetud 23.02.2022