Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu linn jätkab esmaabikoolituste pakkumist 8.-9. klasside õpilastel

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Elustamisnukkude kasutamine elupäästva esmaabi koolitusel Foto: Lilian Lukka

17. jaanuar 2023 / 2023. aasta esmaabikoolituste korraldamise hanke võitis Tartu Kiirabi. Õpilaste koolituskulud katab Tartu linn.

Elupäästva esmaabi ja elustamise koolitusel saavad osaleda kõik Tartu linna põhikoolide lõpetajad. Koolid saavad õppe korraldamisse kaasata ka kooliõdesid, kelle käsutusse on linn andnud elustamisnukud ning AED-elustamisaparaadi treeningseadme. Nii saavad koolid kogu põhikooli vältel anda õpilastele praktilisi oskusi esmaabiks ja elustamiseks.

Tartu abilinnapea Mihkel Leesi sõnul on linn seadnud eesmärgiks, et kõik Tartu põhikoolide lõpetajad omandaksid eluvajalikud teadmised. "Esmaabi ja elustamise praktiline koolituspäev kõigis põhikoolides võimaldab ühtlustada õpilaste teadmisi, sest esmaabiõppe tase on koolides erinev," rääkis Lees.

Abilinnapea lisas, et tartlaste elupäästevõimekuse suurendamine on linna jaoks prioriteet, millesse on järjepidevalt panustatud. „Tartu linna korraldatav esmaabiõpe on suunatud kõikidele Tartu põhikoolilõpetajatele olenemata sellest, kas tegemist on linna-, riigi- või erakooliga või kas osaleval õpilasel on hariduslikke erivajadusi,“ ütles Lees.

Tartu Kiirabi kogemused näitavad, et koolituse läbinud õpilased on juba oma oskusi ka päriselus kasutanud ja andnud abivajajatele tänaval esmaabi kuni kiirabi saabumiseni. Seda ka olukorras, kus täiskasvanud seda teha ei julge.

Õpet pakutakse kõigile Tartu linnas asuvate koolide 8.-9. klasside õpilastele ning vastavalt kooli soovile viiakse õpe läbi kas 8. klassi lõpus või 9. klassi alguses. Olenevalt klassi eripärast on õpe kohandatud hariduslike erivajadustega õpilastele.

Hankelepingu raames soovib linn koolitada kokku ligi 1400 õpilast.

Hendrik Kuusk

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1123
Mob: 5393 3648

Viimati muudetud 17.01.2023