Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu linn teeb kultuuripaviljonile disaini leidmiseks koostööd EKA ja TalTechi uurimisrühmadega

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

droonivaade Foto: Tiit Grihin

19. juuli 2022 / Tartu linn teeb koostööd Eesti Kunstiakadeemia ja TalTechi uurimisrühmadega, et leida Tartu 2024 kultuuripealinna paviljonile sobiv eskiislahendus.

Ajutine paviljon, mis on mõeldud kultuuripealinnaga seotud väiksemate väliürituste läbiviimiseks, on kavandatud kesklinna pargi sillutatud alale. Umbes 400 ruutmeetri suurune puidust varjualune peaks mahutama ligi 300 inimest. Paviljoni lahendus töötatakse välja koostöös EKA Puitarhitektuuri Kompetentsikeskusega PAKK ja TalTech’i ehituskonstruktsioonide uurimisrühmaga.
 
„Koostöö Eesti Kunstiakadeemia ning Tallinna Tehnikaülikooli uurimisrühmadega aitab meil lisaks heale arhitektuurile leida ehitisele ka võimalikult praktiline ja jäägivaba tootmislahendus. Konstruktsioonilt oleks tulevane paviljon moodulitena kokkupandav ja hiljem demonteeritav mujale linnaruumi, kas siis tervikuna või osadena,“ selgitas Tartu linnavalitsuse maastikuarhitekt Anna-Liisa Unt. Unt lisas, et puidu kasutus ja võimalikult madala ökoloogilise jalajäljega ehituse propageerimine on kooskõlas ka Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 väärtustega.

Paviljoni eskiisprojekti koostamise tähtajaks on käesoleva aasta septembri lõpp ning seejärel täpsustub rajamise tähtaeg ning eelarve.

Kavandatav ajutine kultuuripaviljon jääks linnarahva kasutusse 2023. ja 2024. aastal toimuvate kultuuripealinna ürituste läbiviimise kohana.

Tartu linna ja Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskonda seob aastatepikkune koostöö. Ühele uuele traditsioonile pandi alus möödunud suvel, mil Tartust sai suvine ehituspraktikabaas ajutiste varjualuste rajamiseks. Esimene installatsioon püstitati Uueturu pargi nurgale, käesoleva aasta projekt käsitleb haljasala Atlantise maja kõrval.

Lisainfo: ruumiloome osakonna maastikuarhitekt Anna-Liisa Unt, [email protected], 7361 239

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 19.07.2022