Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu linna õpetajad saavad 200 vabapääset Tartu Uue Teatri etendusele

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

17. august 2021 / Tartu Linnavalitsus kingib algava kooliaasta puhul Tartu õpetajatele 200 piletit etendusele „Haige mäger“, mis esietendub 21. augustil.

Vabapääsmeid pakutakse Tartu koolidele etendustele, mis toimuvad 22. kuni 29. augustini. Huvilistel palutakse pöörduda oma kooli juhtkonna poole.

Uuslavastus "Haige mäger" on saanud inspiratsiooni 1960. aastate Eesti alternatiivkultuurist, eeskätt legendaarsest Tartu Ülikooli bioloogia- ja geograafiatudengite ansamblist Rajacas, mis esitas sõnalis-muusikalisi kavu ning tõi Eesti lavadele musta huumori.

Lavastust ette valmistades kohtus trupp nii Rajaca liikmete kui teiste 60ndatel aktiivselt kultuurielus osalenud inimestega. Intervjueeritavate hulgas olid näiteks Priit Pärn, Mihkel Zilmer, Aarne Vaik, Ain Kallis, Jüri Tenson, Vilen Künnapu, Leonhard Lapin, Marju Lauristin ja Peeter Vihalemm.

Helilooja Jakob Juhkam on lavastuse jaoks loonud uued laulud, viisistades Johnny B. Isotamme, Andres Ehini ja Maimu Bergi 1960. aastatest pärit tekste.

Tegemist on Kinoteatri ja Tartu Uue Teatri koostöölavastusega. Lavastaja Ringo Ramul Ugalast.

Lisainfo: haridusosakonna peaspetsialist Karin Pihl, tel 7361 421, 5345 0763.

Viimati muudetud 21.08.2021