Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Linnaraamatukogu laenutusreeglitesse viiakse sisse muudatus

Tartu Linnaraamatukogu pressiteade

5. september 2023 / Alates 1. oktoobrist viiakse linnaraamatukogus laenutusreeglitesse sisse väike muudatus – raamatukogu hakkab küsima viivistasu ka oma eakatelt lugejatelt. Seni olid 21 päevaks laenutatud trükiste puhul üle 65-aastased raamatukogu kasutajad vabastatud laenutähtaja ületamisel viivistasu maksmisest. Nüüd hakkab neile kehtima teiste kasutajatega võrdne viivis 6 senti iga hilinetud tööpäeva eest.

Raamatukogu asedirektori Ülo Treikelderi sõnul tähendab muudatus seda, et kõigile täiskasvanud lugejatele hakkavad kehtima ühesugused laenutusreeglid. Selgituseks lisab ta: „Raamatute hinnatõus seab piirid raamatukokku hangitavate eksmplaride arvule ja uutele raamatutele tekivad pikad järjekorrad. Meie jaoks on oluline, et iga uus raamat jõuaks õigeaegselt tagasi raamatukokku ja uue lugejani. Valdav enamus pensionieas lugejaid peabki väga hoolikalt tähtaegadest kinni ja seega puudutab muudatus vaid neid üksikuid lugejaid, kes laenutähtaegadega ei arvesta.“

Raamatukogu pakub mitmeid teenuseid, mis laenutust lihtsustavad. Nii saab kodulähedasse  harukogusse tellida keskkogust vajaliku väljaande ja soovi korral saab liituda kärglaenutusega, volitades pereliiget enda eest laenutama. Lugejatele, kel tervislikel põhjustel on raske raamatukokku kohale tulla, pakume koduteenindust. Selleks tuleb soovijatel helistada tel 5302 1202.

E-kataloogi ESTER (ester.ee) saab luua kasutajakonto, mis võimaldab lugejaks registreeruda, raamatuid tellida, järjekorda panna ja pikendada ka kodus.

Tellitud raamatuid saab praegu ööpäevaringselt kätte peamaja ees asuvast nn Targast kapist, aga laenutuskapid peaksid lähiajal tekkima ka harukogude juurde. Ajal, mil raamatukogu on suletud, saab raamatud jätta tagastuskastidesse, mis asuvad nii peamaja kui ka harukogude sissepääsude juures.

Raamatukogu kasutajatele, kes seda pole veel märganud, annab raamatukogu teada, et laenutada saab ka muusikainstrumente, e-lugereid ja seemneid.

Sügis toob rohkem inimesi siseruumidesse, seega ka raamatukokku ja raamatute juurde. Tartu linnaraamatukogu rõõmustab iga lugeja üle ja proovib teha raamatukogu kasutamise mugavaks ja lugemisvara kättesaamise võimalikult kiireks.

Raamatukogu teenuste kohta on täpsem info raamatukogu kodulehel https://www.luts.ee/et/laenutamine-ja-pikendamine

 

Viimati muudetud 19.09.2023