Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Linnaraamatukogus avatakse Tartu tuba

Tartu Oskar Lutsu nimeline Linnaraamatukogu

Tartu linnaraamatukogu

17. mai 2024 / Tartu Oskar Lutsu nimelises Linnaraamatukogus (Kompanii 3/5) avatakse 20. mail kell 13 Tartu tuba, mis tutvustab Tartut, Tartust või tartlaste kirjutatud teoseid, andmebaase Tartu kohta, Tartu ilukirjanduslikke rännakuid ning muud Tartuga seonduvat. Toas on välja pandud valik raamatuid Tartu kultuurist, ajaloost, linna eluolust ja tartlastest ning ilukirjandust, milles peategelaseks Tartu või tartlased.

„Teatud mõttes on Tartu tuba edasiarendus meie andmebaasist Tartu ilukirjanduses, mida koostame juba alates 2005. aastast. Andmebaas sündis ilusast mõttest esitleda Tartut ilukirjanduse kaudu: koondada tekste, kus on juttu Tartu kohtadest, inimestest, Tartuga seotud sündmustest, aga ka tabamata või tabatud Tartu vaimust või muust Tartule iseloomulikust. Tartu tuba võimaldab anda sellele ideele  füüsilise kuju,“ sõnas Tartu Linnaraamatukogu asedirektor Ülo Treikelder. „On sümboolne, et me loome sellise toa just aastal, mil Tartu on Euroopa kultuuripealinn.“

Tartu toa avavad sõnavõttudega linnapea Urmas Klaas ja linnaraamatukogu direktor Kristina Pai. Toa võimalustest räägivad Ülo Treikelder ning erialakirjanduse osakonna juhataja Halliki Jürma.

„Uueks algatuseks on Tartu mälestuste andmebaas, mida hakkame just Tartu toas koguma. Siin saab teistega jagamiseks panna kirja Tartuga seotud loo, oma mälestuse, legendi ja lugeda, mida teised on Tartu kohta kirjutanud. Ootame kõiki oma lugu meiega jagama,“ tutvustas Halliki Jürma uut mälestuste andmebaasi.

Tartu tuba on avatud raamatukogu lahtiolekuaegadel ning seda on oodatud kasutama kõik huvilised.

Viimati muudetud 17.05.2024