Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Linnavalitsuse istungil

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

raekoda Foto: Meelis Lokk

7. veebruar 2023 /

Suvelilled toob linna Kanepi aiand

Tartu suvelillepeenarde, amplite ja konteinerite rajamise ning hoolduse riigihankel tunnistati edukaks OÜ Kanepi Aiand pakkumus kogumaksumusega 140 477 eurot.
 
Hange hõlmab üheaastaste lillede, lehtdekoratiivsete taimede, mahulisust andvate põõsaste ja okaspuu kääbusvormide kombinatsioone musterpeenardes, konteinerites, akna- ja rõdukastides, kõrgetes vaasides, keraelementides ja rippuvates amplites. Sel suvel tuleb ampleid juurde Ülikooli tänavale, kus lilledega kaunistatud tänavalõik ulatub kuni Laia tänavani. Annelinna Kalda tee piirkonda paigaldatakse kollased ovaalsed taimekonteinerid koos istumispinkidega. Esimese ja kolmanda istutuse taimmaterjali (põõsad, okaspuude vormid) kasutatakse edaspidi linna haljasaladel istutusalade täiendamiseks.
Lisainfo: linnamajanduse osakonna juhataja Rein Haak, tel 736 1125, 516 7258.

 

Linn toetab spordirajatiste ülalpidamist

Linnavalitsus eraldas spordiklubidele spordirajatiste ülalpidamiseks kokku 51 000 eurot: spordiklubile Velo (BMX keskus) 12 000 eurot, OÜle Sepa Jalgpallikeskus (Sepa jalgpallikeskus) 12 000 eurot, SK Tartu Kalev veemotoklubile (veemotokeskus) 12 000 eurot ja jalgpalliklubile Welco (Raadi roheline jalgpallipark) 15 000 eurot.

Tartu linn on andnud osa linna kinnistutel paiknevaid spordirajatisi eraõiguslike spordiühingute kasutusse ja huvigrupp saab seda ise oma spordiala-keskselt arendada. Kuna spordirajatiste haldus on ühingutele suur koormus, siis on linn aidanud igal aastal teatud määral halduskulusid kompenseerida. Selliseid linna maal paiknevaid spordirajatisi on kokku neli, kõiki ülejäänud linnale kuuluvaid spordirajatisi haldab linnaasutus Tartu Sport.
Lisainfo: kultuuriosakonna juhataja  Sten Svetljakov , tel 736 1351, 554 9393.

Linnavalitsus toetab kõnniringide ja loengute korraldamist

Linnavalitsus andis 11 040 eurot toetust MTÜle Kõnnime koos tartlastele kõnniringide ja jalutuskäikude korraldamiseks ning 5650 eurot SAle Tartu Ülikooli Kliinikum õpilastele seksuaalhariduslike ja lähisuhteteemaliste loengute läbiviimiseks.

MTÜ Kõnnime koos kasutab toetust jalutusgruppide korraldamiseks ning eakate kõnniringide jätkamiseks. MTÜ Kõnnime koos soovib käivitada sel aastal veebruari lõpust kuni detsembri lõpuni viis jalutusgruppi Tartu linna erinevates piirkondades ning erinevatel algusaegadel. Kõnniringidel osalemine loob võimaluse liikumisharjumuse kujundamiseks ja hoidmiseks ning sotsiaalseks suhtlemiseks.

SA Tartu Ülikooli Kliinikum korraldab Tartu Seksuaaltervise keskuse kaudu õpilastele seksuaalhariduslikke ja lähisuhteteemalisi loenguid, et täiendada kooli inimeseõpetuse ainekava raames pakutavat. Loengutelt saadud teadmised aitavad toetada vastutustundlikku seksuaalkäitumist, loovad eeldused vägivalla märkamiseks ja ennetuseks suhetes ning enesekehtestamise oskuste arenemiseks, mis omakorda aitab vähendada seksuaalsel teel levivate haiguste, soovimatute raseduste ja suhtevägivalla levimust noorte hulgas.
Lisainfo: sotsiaal- ja tervishoiuosakonna juhataja  Merle Liivak, tel  736 1320, 5811 7611.

Linnavalitsus eraldas reservfondist 1851 eurot Kõrgemale Kunstikoolile Pallas pimedate ja vaegnägijate savi- ja keraamikaringi tegevuskuludeks.

 

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 07.02.2023