Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu loodusmaja kutsub linnarahvast ja vilistlasi endaga 70. sünnipäeva tähistama

Tartu loodusmaja pressiteade

Tartu loodusmaja uus maja Foto: Tartu loodusmaja

9. juuni 2023 / Laupäeval, 10. juunil tähistab Tartu loodusmaja oma 70. tegevusaasta täitumist. Pidupäev on täis loodushariduslikke tegevusi majas sees ja pargis, toimuvad ekskursioonid linnarahvale ning õhtul oodatakse loodusmaja sõpru kontserdile.

Tartu loodusmaja huvikool asutati Lillemäele 1953. aastal Tartu Linna Noorte Naturalistide Jaama nime all ja tegemist on vanuselt Tartu teise püsivalt tegutsenud huvikooliga.

Tartu loodusmaja huvikool on seitsme kümnendi jooksul tegutsenud lausa neljas erinevas majas ja nelja erineva nime alt - Tartu Linna Noorte Naturalistide Jaam, Tartu Noorte Loodusesõprade Maja, Tartu Noorte Loodusmaja ja nüüd Huvikool Tartu Loodusmaja. Loodusmaja ringid on tegutsenud ka TÜ zooloogiamuuseumis, botaanikaaias ja mitmetes Tartu koolides. Läbi muutuvate aegade on loodusmajale olnud olulised väärtused käed-külge õppimine, õuesõpe ja keskkonnahoidliku mõtteviisi juurutamine lastes ja noortes.

Viimased kümme aastat tegutseb huvikool oma uues kännukujulises majas Lillemäel, kus on kaasaegsed õpperuumid ja talveaed. Huvikoolist on sirgunud tuhandeid, kui mitte kümneid tuhandeid noori, keda on õpetatud märkama, tundma ja väärtustama loodust enda ümber. Paljudest vilistlastest on sirgunud ka tunnustatud loodusteadlased, aktiivsed looduskaitsjad ja kultuuritegelased. Hetkel õpib huvikoolis veidi üle 600 õpilase 17 erinevas huviringis.

“Meil on hea meel, et kunagised huvikooli õpilased tulevad Tartu loodusmajja aastate pärast tagasi oma laste ja lastelaste saatjatena ning meenutavad hea sõnaga nii siinseid õpetajaid kui õpitut, mis elus ühel või teisel moel kasuks on tulnud. Põlvkondade ülesus ja praktilised loodusteadmised on märksõnad, mis läbi aja on Tartu loodusmaja huvikooli iseloomustanud,” lisab huvikooli direktor Kärt Leppik.

Loodusmaja sünnipäevale 10. juunil on oodatud nii praegused kui endised õpilased ja töötajad, aga ka loodusmaja külastajaid, sõbrad ja mõttekaaslased. Ka neil tartlastel, kes varem pole loodusmajja sattunud, on nüüd just õige hetk sünnipäeva puhul esimest korda külla tulla!

Pidupäeval on kõigile külastajatele tasuta avatud maja näitused, talveaed, loomatuba ja mälestustetuba. Pargis saab seigelda erinevatel radadel ja meisterdada. Pealelõunal toimuvad huvikooli õpilaste, vilistlaste ja loodusmajakate eestvedamisel maja tutvustavad ringkäigud. Pargis saab ekspertide juhendamisel elurikkust uurida ja loodusvaatlusi teha. Õhtul toimub pargis suur juubelipidu koos ansambliga Kruuv.

Sünnipäeva ajakava Tartu loodusmaja kodulehel.

Lisainfo:
Kärt Leppik
Huvikooli direktor
(+372) 5695 2950
[email protected]

 

Viimati muudetud 09.06.2023