Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Maarja kiriku torniaknad jõudsid koju

Tartu Maarja kiriku pressiteade

Tartu Maarja kiriku torniaknad jõudsid koju Foto: Tartu Maarja kirik

23. märts 2022 / 21. märtsil 2022 jõudis Tartu Maarja kirikusse esimene torniosa akende saadetis. Esimesel korral jõudis kohale 5 akent, kokku on neid 9. Viimased neli akent saabuvad kirikusse lähipäevil ning jäävad ootama oma paigalduse järge.

Juba eile, 22. märtsil alustasid Salava Grupp OÜ töömehed akende paigaldusega ja täna on esimese kitsa tornikorruse neli akent juba oma kohale asetatud.

Laia osa akende paigaldus jääb hiliskevadesse, kui on võimalik torniehituse tellingud eemaldada. Uus aken paigaldatakse ka peaukse kohale. Uks ise jääb hetkel veel vana.

Ehitus läheb edasi

Kuigi talvel on Maarja kiriku juures olnud üsna vaikne, läheb ehitus platsil peagi edasi. Juba mõne nädala pärast saabub kiriku juurde tornikiivri ja selle aluse osa metallkarkass. Alumine osa tõstetakse kohe üles tornimüüridele, kuid kiivriosa plekiga katmine toimub kirikuesisel platsil ning on kõigile huvilistele jälgitav.

Pärast tornikiivri paigaldamist kaetakse ka tornialuse osa katus plekiga ning paika saavad viimased käesoleva etapi aknad.

Maarja kiriku tornitööde valmimistähtaeg on eesolev jaanipäev.

Järgmine etapp – töö- ja olmeruumide kandevkonstruktsioonid ning katus

Tartu Maarja Kiriku Sihtasutusel on ca miljon eurot maksvate tornitööde raha olemas ning juba praegu käib annetuste kogumine järgmiseks kiriku taastamise etapiks. Sihtasutus on võtnud eesmärgiks järgmisena valmis ehitada kiriku Tiigi tänava poolsemasse otsa tulevate töö- ja olmeruumide kandevkonstruktsioonid, sh otsakelp, mis võimlaks ehitamisel lammutatud on, ning paigaldada kirikule uus katus.

Praegune katus sajab mitmest kohast läbi. Kuigi Sihtasutus on katust peaaegu iga aastaselt parandanud, leiab vesi oma tee uuest kohast ning hakkab ikkagi läbi sadama.

Ka Sina võid olla kirikuehitaja

Tartu Maarja kiriku taastamise töid on jätkuvalt võimalik toetada. Selleks saab teha nimelise annetuse Tartu Maarja Kiriku Sihtasutuse Swedbanki kontole EE132200221021269201. Anonüümseks annetuseks võib helistada 900 1842 annetad 5 eurot, 900 1941 annetad 10 eurot, 900 2019 annetad 50 eurot.

Lisainfo ja kontakt:
Silvia Leiaru
Tartu Maarja Kiriku Sihtasutus juhataja

Viimati muudetud 23.03.2022