Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Maarja kirikus kuulutati välja Tartu laulu-ja tantsupeo sihtkapitali stipendiumid

Tartu Kultuurkapitali pressiteade

22. juuni 2024 / 19. juunil kuulutati Tartu Maarja kirikus koorikontserdil “Rohkest õnnista” välja tänavused Tartu laulu- ja tantsupeo sihtkapitali stipendiumide laureaadid . Stipendiumid anti välja kolmes kategoorias: koorijuhtidele, rahvatantsujuhtidele ja puhkpilliorkestrijuhtidele. Igas kategoorias määrati üks valdkondlik põhistipendium summas 2000 eurot ning üks komisjoni eristipendium summas 500 eurot. Stipendiumi andis üle Tartu abilinnapea Raimond Tamm.

Koorijuhtide kategooria stipendiumi pälvis Tartumaa koorijuht ja Ülenurme Gümnaasiumi õpetaja ning Haaslava meeskoori dirigent Kalev Lindal ning koorijuhtide eristipendiumi sai Liisa Rahusoo, kes juhendab MTÜ Koorilaulusõbrad, MTÜ Biomeedikumi Segakoori ja MTÜ Naiskoor Omal Viisil koori. Rahusoo on tuntud ka uue Eesti koorimuusika loomise ja populariseerimise poolest, korraldades projekte nagu “Koorime lahti!”.

Rahvatantsujuhtide kategooria stipendiumi pälvis Külli Petersell, kes juhendab Tartu Kesklinna Kooli ja Tartu Kivilinna Kooli tantsurühmi ning Kivilinna Tantsuseltsi. Ta on ka Tartumaa Rahvatantsujuhtide Liidu esimees ja panustab aktiivselt rahvatantsu valdkonna arengusse. Rahvatantsujuhtide eristipendiumi sai Heleri Kängsepp, kes juhendab rahvatantsurühmi Tartus, Tartumaal ja Põlvas, sealhulgas on tal kuus rühma, mis koosnevad üheksast kollektiivist.

Puhkpilliorkestrijuhtide kategooria stipendiumi pälvis Kersti Perandi. Kersti  on Väägvere Pasunakoori ja Ülenurme Muusikakooli puhkpilliorkestrite dirigent ning flöödiõpetaja. Eristipendiumi sai Aveli Paide, kes õpetab ja populariseerib puhkpillide mängimist Tartu I Muusikakoolis, Tartu Mart Reiniku Koolis ja Tartu Tamme Koolis.
Stipendiumikonkursi võitjad valis välja valdkonna esindajatest koosnev ekspertkomisjon koosseisus Kristel Maruste, Merike Puura, Riho Leppoja, Margus Kasemaa, Elli Tammiste, Jürgen Rünk ja Leeni Uba. Stipendiumi andis üle Tartu abilinnapea Raimond Tamm.

Stipendiumid antakse välja koostöös Tartu linnavalitsuse, Vanemuise Seltsi, EMÜ Rahvatantsuansambel Tarbatu, Tartu Noortekoori, Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskoori vilistlaskoori, Tartu Akadeemilise Meeskoori ja Puhkpilliorkester Tartu-ga.

Stipendium on loodud Tartu Kultuurkapitali alla, eesmärgiga toetada laulu- ja tantsupidude pikaajalise traditsiooni hoidmist ning edendamist.

Viimati muudetud 22.06.2024