Tartu noorsootöö aasta aunimetuste laureaadid on selgunud
Tartu Linnavalitsuse pressiteade
/
7. detsembril toimunud Tartu noorsootöö tunnustussündmusel kuulutati välja aasta noored tegijad, aasta noorsootöö tegijad, aasta laste- ja noortesõbralik tegu ning aasta üliõpilastööd.
Aasta noorsootöö tegijate kategoorias olid laureaadid Shaté Tantsukool, Lille Maja noorsootöötaja Helene Schotter ning Tartu Skatehall. Shaté Tantsukool on 20 aastat tegutsenud väärtuspõhine huvikool, mis pakub süsteemset ning kvaliteetset tantsuõpet peaaegu 500-le lapsele ja noorele; lisaks tegeleb tantsukool aktiivselt lavatantsude õpetaja kutsestandardi väljatöötamisega, on algatanud tantsuaabitsa projekti, mille käigus valmib erinevatele vanuseastmetele sobiv interaktiivne tantsuõppematerjal ning korraldab juba kaheksandat aastat üleriigilist tantsufestivali „Kuldne Karikas". Lille Maja noorsootöötaja Helene Schotteri kohta ütlesid tema kandidaadiks esitanud teismelised: „Tundub, et tal on kuldsed käed, oleme renoveerinud maja, teinud lugematuid dekoratsioone, kokanud, koostanud projekte lasteaia lastele, kostüüme õuduste õhtuks ja palju muud. Aga kõige parem on see, et tema juhendamisel on alati kõik vahva!“ Tartu Skatehall on üheks Eesti ekstreemspordi edendajaks ning lisaks sisehallis ekstreemspordi harrastamise võimaluste loomisele olnud Tartu väli-skeitpargi uuendamise üks taganttõukajaid.
Aasta noore tegija tiitli pälvisid Merili Ginter ja Triin Karis projektiga "Väike panus, suur mõju", Artur Panov ning Andri Võsokovski. Projekti "Väike panus, suur mõju" raames toetati esimest tüüpi diabeeti põdevaid lapsi ja noori, soetades neile insuliinipumba ja selle tarvikuid. Artur Panov sai Tartu linna tunnustuse juba teist korda, seekord noortevahetuse "Go green there is no plan(et) B", mälumängu "Eureka" ja teiste rahvusvaheliste noorsootöö algatuste eestvedajana. Tartu Kutsehariduskeskuse õpilasesinduse esimeest Andri Võsokovskit tuntakse samuti tulihingelise organisaatorina, kes julgustab ja kaasab eakaaslasi aktiivselt kaasa rääkima ühiskonna- ja koolielu elavdamises.
Noortelavastuse "Jõud" väljatoomine MTÜ Must Kast ja Forseliuse kooli õpilaste koostöös sai kõige laste- ja noortesõbralikuma teo laureaadiks. Mais 2016 välja toodud ühislavastus põhines põhikooli 7. klasside loovtöödel. Valminud lugude põhjal koostati kollaaž. Põhiteemad lavastuses on kuulumis- ja tunnustus-, aga ka põgenemisvajadus, üksindus, püüe iseenda kasvava keha ja vaimuga toime tulla; esmakordne kokkupuutumine inimelu aspektidega nagu surm, reetmine, kiusamine, mahajätmine, elu ja iseenda mõtestamine kiires ja ükskõikses maailmas ning sõprus, armastus, tahtejõud ja muutumise jõud. Teemade tõsidusest hoolimata loodi lavastusele pigem helge ja elujaatav toon, mis käsitles elu nii nagu ta on, oma murede ja rõõmudega ning aitab teismelisel oluliste küsimustega paremini toime tulla.
Esmakordselt valiti sel aastal ka aasta üliõpilastöö laureaadid. Tunnustatud said Riin Tammiste bakalaureusetööga „Lastekodulaste programmis "Vanem vend, vanem õde" osalemise kogemus ja hinnangud tugivõrgustiku kohta“ ning Sigrid Siimann bakalaureusetööga "Koolinoorte riskikäitumine Tartu 2014/15 noorsoouuringu andmetel".
Kõigi tunnustatavate tutvustusvideod leiab Tartu noorsooteenistuse YouTube'i kanalist.
Tartu noorsootöö parimaid tunnustatakse alates 2002. aastast. Tiitlitega kaasneb rahaline preemia. Tunnustussündmuse korraldas Live Agentuur OÜ Tartu Erinevate Tubade Klubis ning sündmus kandis merekultuuriaasta motiivi. Tänukruiisi aitas õigel kursil hoida laulev õhtujuht-kapten Kethi Uibomägi.
Viimati muudetud 09.12.2016