Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Noorsootöö Keskus avab e-noortekeskuse

Tartu Noorsootöö Keskuse pressiteade

20. märts / Seoses riigis valitseva eriolukorraga on Tartu Noorsootöö Keskuse noortekeskused olnud alates eelmisest reedest külastamiseks suletud. Noorsootöö teenuse pakkumist noortele sellega seoses aga peatatud ei ole. Tänu tekkinud olukorrale on noorsootöötajad hoopis aktiivselt arendamas oma digipädevusi, et noorte jaoks olemas olla läbi nutinoorsootöö.

Selle nädala algusest on noortel olnud võimalik noortekeskuste tegevustes osaleda Instagrami vahendusel (@annenoortekeskus, @ilmatsalunoortekeskus ja @lillenoortekeskus). Toimunud on otseülekannete vahendusel kokaklubid ja ettevõtlikkuse klubi, lahendada on saadud erinevaid viktoriine, õppida žongleerimist, disainida riideid ja olla lihtsalt suhtluses noorsootöötajatega.

Alates tänasest muutub suhtlus veel vahetumaks kuna sarnaselt Valga Noorsootöökeskusele TANKLA avab ka Tartu Noorsootöö Keskus oma e-noorteka. E-noortekeskus on loodud tasuta Discord rakenduses, mis töötab internetitelefonina. Sealses Tartu Noorsootöö Keskuse serveris on leitavad erinevad jututoad (näiteks on loodud nii eraldi toad Anne, Ilmatsalu ja Lille noortekeskustele kui ka ühised, kus saab abi õppimises, jagada oma söögitegemise saavutusi, leida sõpru online-mängude mängimiseks jpm). Jututubades saavad noored vestelda omavahel ja noorsootöötajatega nii kirjutades kui ka päriselt mikrofoni vahendusel rääkides.  

Kõik e-noortekeskusega liituda soovivad noored saavad rakenduse endale alla laadida arvutis veebilehelt https://discordapp.com/ või nutiseadmes Google Play poest ja App Store-st.

E-noortekeskus on avatud tänasest alates kell 12.00. Serveriga liitumise link on leitav Tartu Noorsootöö Keskuse Facebooki lehelt https://www.facebook.com/Tartu.ntk/ ja noortekeskuste Instagramidest.

Lisainfo: 
Kauri Kaljuste
+372 53 034 193
Kauri.Kaljuste@raad.tartu.ee

Viimati muudetud 20.03.2020