Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu noorte töömalevas saab sel suvel töötada Peipsist Vormsini

Tartu Noorsootöö Keskuse pressiteade

malevlased Foto: Tartu Noorsootöö Keskus

13. mai 2024 / 13. maist kuni 19. maini on kõigil 13-19-aastastel Tartu linna sissekirjutusega noortel võimalus kandideerida Tartu noorte töömaleva rühmadesse.

Kandideerimine on avatud nädal aega ning kandideerida saab SIIN. Malevasse kandideerimine ei toimu kiiruse peale ning kõik nädala jooksul tehtud taotlused on võrdse kaaluga. Sel suvel jagub malevakohti kokku 193 noorele. 

Oluline muudatus on toimunud malevlastega töölepingute sõlmimisel. Varasema paberkandjal allkirjastamise asemel sõlmitakse lepingud nüüd digitaalselt. Malevasse pääsenutel tuleb töölepingu allkirjastamiseks kontrollida, et neil oleks olemas toimiv Mobiil-ID, ID-kaart või Smart-ID. Töölepingu saab allkirjastada ainult malevlane ise! 

Malevas saab töötada nii linnas kui ka väljaspool. Maal tegutsevates rühmades saab näiteks korjata maasikaid ja vaarikaid, laduda kiviaeda või teha heakorratöid. Linnarühmades saab töötada bensiinijaamades, haljastus- ja heakorratöödel, lasteaedades või proovida kätt toidukullerina. Lisaks eelpool nimetatud malevarühmadele on sel suvel võimalik töötada näiteks ka  Vormsi saarel. Tegemist on uudse ja põneva teadusteemalise rühmaga, kus matkaraja korrastamise kõrval pööratakse erilist rõhku bioloogia- ja loodusteadmiste arendamisele. 

Euroopa kultuuripealinna raames on mitmeid valikuid ka kultuurihuvilistele noortele. Näiteks toimub 15-19-aastastele kultuurirühm, mis viib noored Autovabaduse puiestee ja Klaaspärlimängu festivali telgitagustesse ning pakub neile võimaluse panustada ürituste õnnestumisse. Ka 13-14-aastased malevlased saavad kultuurikorraldust lähemalt näha - linnamuuseumi rühmas saavad noored tutvuda muuseumitöö eripäradega. Muidugi ei puudu ka iga-aastane linnaraamatukogu rühm, kus malevlased saavad proovida raamatukoguhoidja ametit. 

Malev pakub noortele lisaks esimesele töökogemusele ja taskuraha teenimisele võimaluse ka enda individuaalsete ja sotsiaalsete oskuste arendamiseks. Malev ei ole pelgalt töö tegemise koht ning pärast tööpäeva lõppu toimuvad ühistegevused. Malevlasi juhendavad ja nende töövälist aega sisustavad kvalifitseeritud rühmajuhid. 

Rohkem infot tänavuste malevarühmade kohta leiab Tartu Noorsootöö Keskuse kodulehelt ning @malevtartu Facebookist ja Instagramist.  

Stiina-Liis Koddanipork

Tartu Noorsootöö Keskus

 5647 7937, [email protected]

https://tntk.tartu.ee/

Viimati muudetud 13.05.2024