Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu osaleb innovaatiliste riigihangete projektis BUILD

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

23. november 2022 / Tartu linn osaleb projektis BUILD, mille peamiseks eesmärgiks on tõsta avaliku sektori teadlikkust innovaatilistest riigihangetest ja julgustada avaliku sektori organisatsioone koostööle, et aidata kaasa jätkusuutliku innovatsiooni arendamisele.

Innovaatilistel riigihangetel on suur potentsiaal, kuid samas on mitmeid takistusi, mis aeglustavad nende laialdast kasutuselevõttu Euroopa Liidu riikides. Seetõttu on sellest saanud oluline osa ELi innovatsioonipoliitika tegevuskavast.

Kaks aastat kestva projekti BUILD peamised eesmärgid on:
- soodustada koostööd ja teadmiste jagamist avalik-õiguslike ostjate vahel ja luua platvorm tulevaseks koostööks;
- kaardistada kõige kaasaegsemad uuenduslikud tehnoloogilised lahendused ning aidata kaasa nende arendamisele ja omandamisele, soodustades nii ostjate innovatsioonialaste teadmiste ja oskuste arengut;
- siduda ja luua sünergia ELi rahastatavate teadus- ja innovatsiooniprojektidega, keskendudes eelkõige projektidele, mis edendavad innovatsioonihankeid.

Projektiga on liitunud lisaks Tartu linnale partnerid Slovakkiast, Soomest ja Hollandist. Projektimeeskond alustab erinevate sidusrühmade kaardistamisega, millele järgnevad erinevad koolitused ja suutlikkuse tõstmise tegevused. Eesmärgiks on tõsta hankijate teadlikkust innovatsioonihangete teemal.

Lisaks kaasatakse projekti BUILD erahankijaid, väikeseid ja keskmise suurusega ettevõtteid  ja idufirmasid. Peamised teemad, mida käsitletakse on juhtivprintsiibid, õigusalased teadmised ja protseduurid; eelnev turukonsultatsioon ja kommertskasutusele eelnevad hanked; konkurentsivõimeline dialoog ja konkurentsipõhine läbirääkimistega hankemenetlus; innovatsioonipartnerlus ja riskianalüüs.

Projekti juhtpartner on PEDAL Consulting, s.r.o. (Slovakkia). Projekti BUILD “Building Capacities in Innovation Procurement for Cities” rahastatakse Euroopa Komisjoni poolt programmist Horizon Europe. Projekti eelarve on ligi 500 000 eurot, millest Tartu linna eelarve on 42 175 eurot.

Lisainfo:
Olja Fomina
projektide assistent,
Tartu Linnavalitsus
Tel: +372 5307 7321
Olja.Fomina@tartu.ee

 

Viimati muudetud 23.11.2022