Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu pakub vaimse tervise esmaabi koolitust vähemalt 300 haridustöötajale

Tartu linnavalitsuse pressiteade

Peaasi

11. märts 2021 / Tartu linn pakub koostöös MTÜ-ga Peaasjad sel kevadel haridustöötajatele võimalust osaleda vaimse tervise esmaabi veebikoolitusel, et väärtustada vaimse tervise tähtsust ning muuta haridustöötajaid selles valdkonnas teadlikumaks ja julgemaks. 

Tartu abilinnapea Mihkel Leesi sõnul on koolide ja lasteaedade töötajad ühiskonna toimepidevuse seisukohalt võtmetähtsusega inimesed, kelle võimekus ennast toetada ning kolleegide ja õpilaste muresid märgata on äärmiselt oluline. „Pakume kõigile Tartus tegutsevatele linna ja erasektorite koolidele ning lasteaedadele võimalust saata vähemalt neli inimest asutuse kohta saama täiendavaid vaimse tervise teadmisi. Need on inimesed, kes saavad enda haridusasutuses olla vaimse tervise saadikud ja anda sisendit veelgi põhjalikuma haridustöötajatele suunatud vaimset tervist toetava koolitusprogrammi välja töötamiseks,“ sõnas Lees.
 
Kokku toimub kevadel MTÜ Peaasjad juhtimisel umbes 20 veebikoolitust, kuhu on linna haridusasutustest oodatud üle 300 inimese.

Vaimse tervise spetsialistide korraldatava koolituse eesmärk on jagada teadmisi ja oskusi, kuidas anda tuge ning infot abivajajale ning rakendada enda vaimse tervise toetamiseks põhilisi eneseabivõtteid. 

"Vaimse tervise esmaabi oskusi saame suhteliselt kiiresti ja lihtsalt omandada, et leevendada vaimse tervise kriisi kogukonna tasandil. Need oskused ei asenda kuidagi professionaalset abi, kuid neid kasutades saab pakkuda esmast tuge inimestele meie ümber, kes seda vajavad. Peaasi.ee eesmärk on jõuda selleni, et vähemalt 10 protsenti haridustöötajatest suudaksid anda vaimse tervise esmaabi. Suur rõõm, et Tartu linn vaimset tervist väärtustab ning vaimse tervise esmaabi andjate esimene põlvkond saab siit olulise juurdekasvu," ütles Peaasi.ee tegevjuht Anna-Kaisa Oidermaa.
 
Koolituse läbijad saavad jagada õpitut oma kollektiivis ning suurema huvi korral plaanitakse haridustöötajate koolitamist vaimse tervise teemadel jätkata ka sügisel. 
 
Vaimse tervise esmaabi ühe koolituse hind 20 inimesele on suurusjärgus 1500 eurot. Haridustöötajate koolitamise tasub Tartu linn. 
 
Lisainfo: Tartu abilinnapea Mihkel Lees, tel 5564 1996

Viimati muudetud 11.03.2021