Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-10°

Tartu parimad ettevõtted on selgunud

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Fotol: auhind parimatele ettevõtetele - Eino Mäelti klaasskulptuur.

24. november / Linnavalitsus kinnitas tänasel istungil konkursi "Parim ettevõtja" tulemused.

Tartu paremate seas on Kodumaja AS, kes lõi eelmisel aastal enim töökohti ja oli suurim ekspordi kasvataja, ning OÜ TBD-Biodiscovery, kes oli kiireima kasvuga väikeettevõte ja edukaim meditsiini ja eluteaduste valdkonna ettevõtja.

Tartu abilinnapea Raimond Tamme sõnul kerkisid seekord konkursil iseäranis tugevalt esile biotehnoloogia valdkonna ettevõtted ning Kodumaja AS hoidis kõrgel töötleva tööstuse lippu. "Konkursi parimad valiti 2019.a majandustulemuste alusel, seega käesoleva aasta tervise- ja majanduskriis hindamistulemusi ei mõjutanud. Möödunud aastal kasvas Eesti majandus kvartalist kvartalisse, sisenõudlus tõusis kiire tempoga, erinevate sektorite ettevõtjad investeerisid usinasti ning kasvas nii kaupade kui teenuste eksport. Tööandjate suurimad väljakutsed seondusid tööjõuga, sest kõrge tööhõive tingimustes oli keeruline leida kvalifitseeritud tööjõudu ning personalikulud järjest kasvasid," kommenteeris abilinnapea, kes soovis kõigile ettevõtjatele head vastupidamist ja nutikust praegustes keerulistes oludes hakkama saamiseks.

Enim töökohti loonud ja eksporti kasvatanud Kodumaja ASi põhitegevuseks on kõrge kvaliteediga elamispinna projekteerimine, tootmine, ehitus ja müük. Enam kui 90% ehitatud elamispinnast eksporditakse Põhjamaadesse. Ettevõtte müügitulu oli 72,3 miljonit ja ekspordimaht kasvas 21,9 miljoni euro võrra. Ettevõttes töötab 554 inimest, juurde loodi 102 töökohta.

Kiireima kasvuga väikeettevõte ning edukaim meditsiini ja eluteaduste valdkonnas tegutsev OÜ TBD-Biodiscovery on keemilise sünteesi ja keemilise analüüsi teenuseid pakkuv ning arendustööga tegelev innovaatiline ettevõte, mille klientideks on biotehnoloogia-, farmaatsia- ja keemiaettevõtted nii Eestis kui ka välismaal. Ettevõtte 2019. a müügikäive oli 3,25 miljonit eurot ja töötajaid 35 inimest.

Erikategooriate parimad:
Tartu Kutsehariduskeskuse parim koostööpartner - Onninen AS;
Edukaim alustaja Tartu Loomemajanduskeskus - Degritter OÜ;
Tartu Teaduspargi aasta ettevõte - Solis BioDyne OÜ;
Silmapaistvaim start-up ettevõte on Remato Eesti OÜ;
Tartu Ülikooli spin-off ettevõte on Icosagen AS.
Koostöös sihtasutusega Tartumaa Turism nimetati aasta turismisteoks Lange Motokeskus (MTÜ Tartu Motokrossikeskus), kes rajas Lõuna-Eesti pikima kardiraja.   

Tartu Ärinõuandla nomineeris Tartu maakonna parimateks ettevõteteks:
Tartumaa suurim investeerija – OÜ Vara Saeveski;
Tartumaa parim tööandja – PK Oliver AS;
Tartumaa edendaja – OÜ Vara Saeveski;
Parim alustaja Tartu Ärinõuandla toel - DynaBrac OÜ.

Tartu linn kasutas parimate ettevõtjate väljaselgitamisel alusandmetena kõigi Tartu linnas registreeritud ettevõtjate poolt äriregistrile tähtajaks esitatud 2019. majandusaasta aruandeid. Kokku oli valimis 8839 ettevõtet, kellest 8773 olid kuni 50 töötajaga väikeettevõtted. Konkursil said osaleda ettevõtted, mille üks tegevuskoht asus Tartus.

Parimate ettevõtjaid autasustatakse neljapäeval, 26. novembril, kus neile koos linna tänukirjaga antakse üle Eino Mäelti klaasskulptuur.

Tartu parimaid ettevõtjaid on valitud alates 1998. aastast.

Lisainfo: ettevõtluse arengu osakonna juhataja Alo Lilles, tel 736 1196, 5645 2311; abilinnapea Raimond Tamm, tel 7361 213, 515 4738. 

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 25.11.2020