Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

tARTu pood käivitab podcasti „tARTu hääl“

tARTu poe pressiteade

fragment Kairo teosest

31. detsember / 31. detsembril 2020. a läheb eetrisse „tARTu hääle“ esimene episood „Kas Tartu võib tissidega olla?“, kus kunstnik Kairo räägib viimasel aastal toimunud mahukatest näitustest, loomingust laiemalt ning ka sellest, kuidas ta kunstnikuna igapäevaselt toime tuleb.

“Taskuhäälingu käivitamise peale tulime peale Aparaadio festivali toimumist, kui otsisime koostöövõimalusi mõne Eesti podcastiga, kellega koos saaksime kunstnikke ja kunsti valdkonna teemasid oma publikule lähemale tuua.  Peale väikest monitooringut selgus, et kunstispetsiifilisi podcaste Eesti väga polegi, kui Fotografiska taskuhääling välja arvata. Eks tühi koht tuli siis täita”, selgitasid Kaili Kask ja Raul Oreškin uue podcasti avamise vajadust.

„tARTu hääl“ hakkab eetris olema kaks korda kuus, keskendudes eeskätt kunstnikele hääle andmisega. Kuna tARTu poodi koondub lisaks kunstile ka kirjandus ja muusika, pole välistatud, et ka need teemad jõuavad ühel hetkel eetrisse. „tARTu häälel“ on plaanis tulevikus laiendada saatejuhtide ringi ning kutsuda saateid tegema ka neid, kes on peavoolu meediast pisut kõrvale jäänud.

„tARTu hääl annab kindlasti Eesti podcastimaastikule uut vürtsi juurde, sest kunstipodcaste on kokku vaid kaks. Podcastid on aina tõusev trend ning tARTu pood annab lisandväärtuse kultuuri edendamisse,“ lisas Aparaadio festivali korraldaja Carlotta Põdra.

tARTu poe taskuhäälingu salvestuslahenduse töötas välja Teatritehnoloogia. Saate signatuuri  looja on Ardo Ran Varres ja logo autor Jaanus Kaasik.  „tARTu häält“ saab kuulata Spotifys ning veebilehtedel podcast.ee ja tARTupood.ee .

tARTu pood asub Tartus, Aparaaditehases, aadressil Kastani 42. tARTu poes saab näha, kuulata, lugeda ja kaasa osta rohkem kui 50 looja teoseid.

Lisainfo:
Raul Oreškin
tARTu pood
5884 4909
facebook.com/tARTupood
tartupood.ee

Viimati muudetud 31.12.2020