Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Rakenduslik Kolledž pakub Ukraina sõjapõgenikele kutseõppesse või tööellu sisenemiseks vajalikku ettevalmistust

Tartu Rakendusliku Kolledži pressiteade

1. aprill 2022 / Tartu Rakenduslik Kolledž pakub Ukrainast saabunud põgenikele kutseõppesse või tööellu sisenemiseks vajalikku ettevalmistust, esmast psühholoogilist tuge ning infot karjääri- ja õppimisvõimaluste kohta.

Ootame Eestisse saabunud põgenikke kohandatud KUTSEVALIKU ÕPPESSE. Õpe on paindlik ning lähtub konkreetse õppija vajadustest, võimetest ja huvidest. Kursuse kestus on kuni 6 kuud, mil saab õppida eesti keelt ja kultuuri, infot töö- ja õppimisvõimaluste kohta Tartu Rakenduslikus Kolledžis ning käia praktikal 2-3 erialal. Keelebarjääri ületamiseks toetab gruppi vene ja inglise keelt kõnelev tugiisik. Kursus sobib erinevas vanuses noortele ja põhihariduse nõuet ei ole.

  • Kevadine grupp on juba AVATUD ja sellega saab liituda igal ajal. Pakume psühholoogilist tuge, kohanemist kohaliku keele ja kultuuriga (õpe klassiruumis, ekskursioonid muuseumidesse, töötoad ja väljasõidud), tuge õpitee jätkamisel ja kavandamisel.
  • Septembris alustav grupp on mõeldud eesti keele mitteoskajatele laiemalt, pakkudes lisaks põhjalikumat ja süsteemsemat keeleõpet terve aasta vältel.

Kursusel osalejatele laienevad kõik õppijatele ettenähtud vajaduspõhised soodustused: koolilõuna,  sõidukompensatsioon, eritoetus. Võimalus on kasutada kooli raamatukogu, spordikompleksi ning arvutiklasse, elada kooli õpilaskodus.

Lisainfo: ksenia.george@voco.ee või elis.vengerfeldt@voco.ee

Info vene ja ukraine keeles: https://voco.ee/ua/

Viimati muudetud 01.04.2022