Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu südalinnas õpitakse ellujäämise kunste

Lõuna päästekeskuse pressiteade

Ohutuspäev Tartu raekoja platsis

3. mai 2024 / Kriisides ja õnnetustel toimetuleku eelduseks on hea ettevalmistus ja trenn. Nädalavahetusel toimub Tartu südalinnas Päästeameti, Kaitseliidu, Politsei- ja Piirivalveameti ja teiste partneritega koostöös seikluslik ohutuspäev „Ellujäämise kunstid – Ole valmis!“. Kultuuripealinna lisaprogrammi kuuluval ohutuspäeval saab igaüks kriisideks valmisolekut ja õnnetustel õiget tegutsemist põnevate tegevuste kaudu õppida ja harjutada.

4. mail toimuval ohutuspäeval „Ellujäämise kunstid – Ole valmis!“ saavad huvilised võimaluse oma kriisiteadmisi ning -oskusi Tartu südalinna loodud seiklusraja 13 tegevuspunktis testida. „Seiklusrajal saab oma oskusi kriisides ja eri ohuolukordades toimetulemiseks väga mitmekülgselt meelde tuletada või õppida,“ ütles Lõuna päästekeskuse ennetuspartner ja ürituse peakorraldaja Taavi Siilbek. „Peale ohutuspäeva saab kriisides käitumiseks olulisi teadmisi uuest ohuteavitusest rääkivast brošüürist, mida samuti tutvustame ja mille päästeamet iga elaniku postikasti saadab.“ Brošüüri postitamine juba käib ja kestab kuni juuli alguseni. Raamatukesest saab teada, kuidas riik elanikke ohuolukorrast teavitab ning selgitusi, millal tuleks varjuda või millal evakueeruda. Sealt leiab ka koduste varude meelespea, soovitusliku evakuatsioonikoti sisu ning olulised telefoninumbrid ja veebilehed.

Ohutuspäeval „Ellujäämise kunstid – Ole valmis!“ kontrollitakse koos asjatundjatega teadmisi küsimustes:

  •   Kuidas tullakse toime ilma elektri, vee, mobiilside ja muude elutähtsate teenusteta?
  •   Kuidas ollakse valmis loodusõnnetusteks, küberrünnakuteks ja evakuatsiooniks?
  •   Kuidas tegutseda metsa eksides, õnnetuses kannatanule abi andes või kannatanu elustamisel?

13 põnevat tegevuspunkti on ette valmistatud Päästeameti Lõuna päästekeskuse, Kaitseliidu Tartu maleva, Politsei- ja Piirivalveameti Lõuna Prefektuuri, Kaitseväe 2. jalaväebrigaadi, Punase Risti Tartu seltsi ning Transpordiameti Eesti Maanteemuuseumi poolt. Kõikide punktide läbijate vahel loositakse välja auhinnad. Peaauhinnaks on 7 päeva kriisivaru!

Seikluslik ohutuspäev „Ellujäämise kunstid – Ole Valmis!" on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammist. 5. mail saab sama seiklusrada läbides ülesandeid lahendada nutiseadme abil, kus interaktiivse kaardi abil orienteerudes tegevuspunkti jõudes küsimused ilmuvad.

Vaata juhendit https://www.rescue.ee/files/2024-05/avastusraja-juhend-seikluslik-ohutuspaev.pdf?ab660f2970

Viimati muudetud 03.05.2024