Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu toidu- ja veinifestivalil valiti Tartu linna esindusveinid

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Foto: Evelin Lumi

4. august 2023 / Täna algas Tartus kuues toidu- ja veinifestival, mis pakub külastajatele kogu nädalavahetuse maitseterohket ja kultuuriküllast programmi. Traditsiooniliselt kuulutati festivalil välja ka Tartu linna selleaastased esindusveinid – nii valge, punane, rosé kui mullivein.  

Tartu linna veini konkursile esitati ligi 100 erinevat veini. Pimedegustatsiooni käigus selgitas sommeljeedest, veinitundjatest ning tuntud tartlastest žürii välja parimad veinid neljas kategoorias.  

Valgete veinide kategoorias võitis Tartu pereetevõtte PBI Wine Itaaliast, Lombardiast pärit veiniga Tenuta Maddalena D´Alloro Chardonnay.  

Vahuveinide hulgas võidutses Veinisõber ehk Abestock AS. Esikoha võitis nende Bailly Lapierre Cremant de Bourgogne ning teise koha Simonsig Kaapse Vonkel Brut Lõuna-Aafrika Vabariigist.

Roosade veinide kategoorias tunnustati parimaks Alter Baltics, kelle vein Chiaretto Bardolino Classico DOC 2022 sai esikoha ning Pinot Grigio Delle Venezie BLUSH Doc 2022 teise koha. Mõlema veini tootja on Casal Busol Itaaliast, Venetost.  

Punaste veinide kategooria võitjaks tunnistati Balmerk Estonia OÜ veiniga Ironstone Old Vine Zinfandel. See vein on pärit USAst, Californiast.  

Veinialal tutvustab oma tooteid 21 erinevat ettevõtet. Veine on maailma kõikidest suurematest veinimaadest, ent esindatud on ka väikesed ja põnevad tootjad Kreetalt, Sloveeniast ning mitmelt poolt mujalt.  

Pool Kaarsillast muutub kaheks õhtuks vahuveinide nautimise alaks. Festivali ajal toimuvad Tartu kesklinnas eri paigus mitmed koolitused ja meistriklassid ning veinile saateks ei puudu ka muusikalised etteasted. 

Vaata lähemalt: www.maitsevtartu.ee  

Lisainfo:

Toiduala, Marilin Kroon, +372 512 4634 
Veiniala, Assar Jõgar, +372 5648 0443 

Viimati muudetud 07.08.2023