Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Ülikooli astumise avaldusi saab esitada 2. juuli südaööni

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

sisseastuja Foto: Tartu Ülikool

1. juuli / Veel neljapäeva, 2. juuli südaööni saab esitada avaldusi selleks, et kandideerida kõrghariduse esimese astme ja magistriõppe eestikeelsete õppekavade alusel Tartu Ülikooli. Täna hommikuks oli sisseastumise infosüsteemis SAIS esitatud juba 8495 avaldust, sh 6860 esimesel astmel ja 1635 teisel astmel.

SAIS-i avalikus vaates on näha esitatud sisseastumisavalduste arv erialati hetkeseisuga ja see hõlmab ka ingliskeelse õppe avaldusi. Lõplikud andmed selguvad 6. juulil ja need avaldatakse seejärel ka Tartu Ülikooli kodulehel.

Kui ID-kaardi või mobiil-ID puudumise tõttu ei ole võimalik esitada avaldust SAIS-is, saab paberavalduse esitada Tartus ülikooli peahoones aadressil Ülikooli 18–140, aga samuti Tartu Ülikooli Pärnu kolledžis, Viljandi kultuuriakadeemias, Narva kolledžis ja Tallinna esinduses. Paberavalduste vastuvõtt lõpeb 2. juulil kell 15.00.

Paberdokumentidega peavad kohale tulema ka need üliõpilaskandidaadid, kelle SAIS-is esitatud avaldusel ei kajastu sisseastumiseks vajalikud õppetulemused ja haridusandmed – näiteks need, kes on varasema hariduse omandanud välismaal või enne 2004. aastat.

Erandkorras saab sel aastal kandideerida ka juhul, kui varasemate õpingute lõpetamine on kevadise eriolukorra tõttu edasi lükkunud augustikuusse. Sellisel juhul on vastuvõtuotsus tinglik ja üliõpilaseks arvatakse vastuvõetu vaid juhul, kui eelmised õpingud on lõpetatud hiljemalt 24. augustiks.

Vastuvõtutingimused on Tartu Ülikoolis õppekavati erinevad. Täpne teave on iga õppekava kirjelduse juures sisseastumisveebis.

Ühele õppeastmele kandideerimiseks saab iga kandidaat esitada kuni kaks avaldust. Nende hulka loetakse ka ülikooli Pärnu ja Narva kolledžisse ning Viljandi kultuuriakadeemiasse kandideerimise avaldused.

Vastuvõtuperioodi tähtsad kuupäevad

kuni 2. juulini (k.a): avalduste ja dokumentide vastuvõtt SAIS-is
4.–12. juulini: sisseastumiseksamid
14. juuli: esimeste vastuvõtuotsuste tegemine ja esialgsete vastuvõetute nimekirjade avaldamine
kahe päeva jooksul pärast vastuvõtuotsuse tegemist: vastuvõetavad peavad kinnitama oma soovi õppima tulla
31. august: õppeaasta algus
Info selle kohta, mitu inimest eelmisel aastal millise Tartu Ülikooli õppekava alusel õppida soovis ja kui suureks kujunes konkurss, on vastuvõtustatistika lehel.

Rohkem infot Tartu Ülikooli astumise kohta on Tartu Ülikooli sisseastujate veebis ja SAIS-is.

Lisateave: Tuuli Kaldma, Tartu Ülikooli vastuvõtutalituse juhataja, 737 6391, tuuli.kaldma@ut.ee

Viimati muudetud 01.07.2020