Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia üritused septembri viimasel nädalal

Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed

Loodusmuuseum Foto: Tõnu Pani

21. september 2023 / Tartu Ülikooli loodusmuuseumis ja botaanikaaias toimub kolm eriilmelist üritust septembri lõpus. Nädal algab loodusluuleõhtuga, millele järgneb Teadlaste Öö ning seejärel toimub loodusretk Lahemaale.

Kolmapäeval, 27. septembril kell 18 kannab ette loodusluulet proosakirjanik ja luuletaja Mehis Heinsaar. Ürituse esimeses pooles esitab poeet oma teoseid. Õhtu teises pooles saavad julgemad jagada vabal laval omaloomingut. Publikut kostitatakse joogipoolise ja küpsistega. Loodusluuleõhtu Mehis Heinsaarega toimub Tartu Ülikooli loodusmuuseumi seminarialal. Osalemine piletiga 3€. 

 

Reedel, 29. septembril toimub Teadlaste Öö. Tartu Ülikooli loodusmuuseumi zooloogia teadur Villu Soon viib huvilised kell 19 zooloogilistesse kogudesse ja tutvustab maailma loomaliikide eksemplare. Kell 20 algab muuseumis ekskursioon, kus saab rännata läbi Maa eluta ja elusa looduse. Tartu Ülikooli botaanikaaias tutvustab Margit Hirv kell 18 botaanikaaia osakondi ja seal kasvavaid taimi. Kell 19 toimub botaanikaaia õppeklassis näituse „Taimede lummuses“ kuraatorituur Katrin Puskariga. Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed on 29. septembril avatud kella 21ni. Sissepääs on tasuta.  

Pühapäeval, 30. septembril toimub loodusretk Lahemaale bioloogi Külli Kalamees-Pani ja geoloogi Tõnu Pani juhendamisel. Vaatame tornist kaunist rabamaastikku ja maitseme jõhvikaid. Uurime loodust Muuksi linnamäel ja Turjekeldri joa juures, otsime üles Jaani-Tooma suurkivi ja Tammispea kivi ning külastame kaunist Nõmmeveski juga. Väljasõit toimub 30. septembril kell 9 Tartust Vanemuise 46 eest. Soovitame riietuda vastavalt ilmale ning kaasa võtta süüa ja juua. Loodusretk lõppeb orienteeruvalt kell 19. Loodusretke osalustasu on täiskasvanutele 20 ja lastele 10 eurot. Loodusretkedele saab registreeruda telefonil 7376076 või kirja teel [email protected]. Kohtade arv on piiratud.  

Viimati muudetud 21.09.2023