Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Ülikooli, Tartu Ärinõuandla ja Tartu Linnavalitsuse esindajad külastasid Eindhovenit ja Genti

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Õppereis Holland_Belgia

20. juuni /

Tartu Ülikooli, Tartu Ärinõuandla ja Tartu Linnavalitsuse esindajad külastasid 12.-15. juunil Eindhovenit ja Genti.  Tutvuti sealse süsteemiga: kuidas soodustatakse ühisprojekte teadusasutuste ja ettevõtjate vahel, mis omakorda aitaksid kaasa kõrgtehnoloogiliste töökohtade tekkele. Visiidi käigus külastati Eindhoveni tehnikaülikooli ja kõrgtehnoloogiliste ettevõtete linnakut, Genti ülikooli ning mitmeid rakendusteaduslike uuringutega tegelevaid keskusi, mis on loodud avaliku sektori ja ettevõtete tihedas koostöös.

Tartu Ülikooli teadusaparatuuri peaspetsialisti Edgar Hamburgi hinnangul oli kõige muljetavaldavam see, kui aktiivne ja tulemuslik on koostöö erinevate osapoolte vahel, paljuski põhineb see usaldusel ja ühtsel visioonil. Huvitav oli leida ka kinnitust start-upide ja spin-offide tähtsusele kõrgtehnolooglise ettevõtluse arengus. Näiteks märkis Euroopa ühe atraktiivsema kõrgtehnoloogilise ettevõtluse keskuse High Tech Campus Eindhoveni äriarenduse direktor Cees Admiraal, et nad oleksid pidanud palju varem hakkama rohkem tähelepanu pöörama sellele, et start-upe linnakusse meelitada, kuna start-upide olemasolu suurendab märgatavalt ambitsioonikate ja lennukate ideede levikut.

Tartu Ärinõuandla investorkonsultant Asso Uibo sõnul oli tema jaoks eriti huvitav see, kui süsteemselt tegeletakse Eindhovenis ja Gentis ettevõtete klastrite arendamisega ning nende sidumisega teadus- ja arendusasutustega. Ja mis kõige olulisem, et eksisteerivad mitmed reaalsed ja pikaajalised edukad kogemused koostööst ettevõtete ja arendusasutuste vahel – ühiselt tegutsemine toimub praktiliselt ja pikaajaliselt, millega on tagatud järjepidevus ning mitte vaid projektipõhine ühekordne kasu. Analoogsed koostöömudelid vajavad pikka sissetöötamisaega ja usalduse teket, kus tagasilöögid lühikeses perspektiivis on vältimatud, kuid asendamatud tugeva koostöömudeli tekkeks. Lõpptulemusena võidavad kõik osapooled.

Visiit toimus projekti Inno Infra Share osana, projekti kaasrahastatakse programmist Interreg Europe.

innoinfra.png

 

Viimati muudetud 07.12.2017