Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Ülikooli vaimse tervise konverents kutsub arutlema võrdsuse ja õigluse üle

Tartu Ülikooli pressiteade

Tartu Ülikoolis toimuval vaimse tervise konverentsil keskendutakse hea tööõhkkonna ja võrdsete võimaluste teemadele Foto: Tartu Ülikool

7. märts 2022 / 10. märtsil Tartu Ülikoolis toimuval kolmandal vaimse tervise konverentsil keskendutakse hea tööõhkkonna ja võrdsete võimaluste teemadele. Sedapuhku Worksupi keskkonnas peetavale konverentsile on oodatud kõik, kellele on oluline enda ja kolleegide hea vaimne vorm ning positiivsed ja terved suhted tööl.

Konverentsil arutletakse, millised on organisatsiooni „pehmed“ väärtused, nagu õiglus, kaasamine ja erinevustega arvestamine, ning kõneldakse nende väljendumisest töökultuuris. Maailma ühe suurima tööjõutrendide uuringu „Decoding Global Ways of Working 2021“ (Boston Consulting Group and The Network) värsked tulemused näitavad, et õhkkond, kus kõik ennast hästi tunnevad, on igas vanuses töötajatele järjest olulisem.

Konverentsil avab võrdse kohtlemise tähendust tööelus võrdsete võimaluste volinik Liisa Pakosta. Spordipsühholoogia vaatenurka võimestavale ja jõuetuks tegevale tööõhkkonnale selgitab spordipsühholoog ning teadlane Aave Hannus. Kiusuvaba töökultuuri hoidmise teemat mõtestab SA Kiusamisvaba Kool sisujuht Kristiina Treial. Konverentsi vestlusringis otsitakse vastust küsimusele, mida saab igaüks teha õiglase ja positiivse õhkkonna loomiseks.

Konverents toimub 10. märtsil kl 13.00–17.00 Worksupis (ID: TERVEVAIM2022). Täpsem info ja registreerumine on Tartu Ülikooli veebilehel.

Päeva juhivad Tartu Ülikooli üliõpilaskonna esimees Katariina Sofia Päts ning sotsiaalõiguse professor ja õigusteaduskonna direktor Gaabriel Tavits.

Konverentsi korraldab Tartu Ülikooli personaliarenduskeskus ja osalemine on tasuta.

Viimati muudetud 07.03.2022