Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
10°

Tartu Uues Teatris esietendub sel laupäeval nostalgiavaba draama “Anne lahkub Annelinnast"

Tartu Uue Teatri pressiteade

hetk lavastusest Foto: Gabriela Liivamägi

20. veebruar / Sel laupäeval, 22. veebruaril esietendub Tartu Uues Teatris Ivar Põllu autorilavastus “Anne lahkub Annelinnast”.

Lavastuses mängivad Maarja Mitt-Pichen ja Märt Avandi. Lavastuse kunstnik on Kristiina Põllu ja valguskunstnik Rene Liivamägi. 

Autor-lavastaja Ivar Põllu sõnul on "Anne lahkub Annelinnast” päris uus näidend, kirjutatud just Maarja Mitt-Pichenile ja Märt Avandile: “Näidend ise sai minu jaoks uudne. Mõlemad näitlejad mängivad ühte rolli, algusest lõpuni. Kogu tegevus toimub samas ruumis ja piiratud aja jooksul, ajahüpeteta. Nemad seal laval teavad üksteisest peaaegu kõike, aga publiku jaoks on see, mis tegelikult toimub, segasem. Nii et tõeline väljakutse, heas mõttes tõeliselt vanamoodne näidend, Uue Teatri kontekstis väga metsik. Nii et võiks olla huvitav lavastada ja huvitav mängida ja huvitav vaadata.

Lavastuse tutvustus ütleb: Igas suuremas linnas on see kuulus betoonpaneelidest magalarajoon, milles asuv korter oli kunagi uue ja parema elu sümbol. Kunagi oli sinna pääsemine samm õnne poole, tänaseks aga… Ühes sellises korteris kohtuvad mees ja naine. Me kõik arvame teadvat, mis saab edasi. Aga mida me üldse teame inimestest enda ümber?

Etendused Tartu Uues Teatris veebruaris, märtsis ja aprillis.
Piletid on müügil uusteater.ee ja teatri kassas (Lai 37, avatud tööpäeviti 12-16ni). 

 

Lavastuse koduleht


Lisainfo: 

Marie Kliiman
Tartu Uus Teater
kumulooja
+372 53405216

Viimati muudetud 20.02.2020