Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu vaimse tervise kampaanias löövad kaasa näitleja Reimo Sagor ja sisulooja Marie-Liset Tauts

Tartu linnavalitsuse pressiteade

10. aprill 2023 / Tartu linn ja Peaasi.ee koostöös on taas käimas kampaania, mille fookuses on viis vaimse tervise vitamiini. Oma kogemusi jagavad kampaania jooksul näitleja Reimo Sagor ja sisulooja Marie-Liset Tauts.

Kaks nädalat kestev vitamiinikuur keskendub viiele põhiteemale, mille hulgast on vaimse tervise saadikut välja valinud just need, mida soovitakse kas esmakordselt katsetada või oma vaimse tervise hoidmiseks juurutada. 

Tartu abilinnapea Mihkel Leesi sõnul on oluline, et inimesed oma vaimset tervist teadlikult hoiaks. „Igapäevane uudisvoog koos sügisilmadega võib meele mõruks muuta, kuid seda on võimalik vältida, tegeledes teadlikult praktikatega, mis annavad elule tähendust, värvi ja rõõmu,“ põhjendas Lees kampaania vajalikkust.

Oma kogemusi vaimse tervise vitamiinidega jagavad isiklikel Instagrami kontodel näitleja Reimo Sagor ja sisulooja Marie-Liset Tauts.

"See on suurepärane võimalus avardada oma maailma iseenda osas, end kõrvalt jälgida ja analüüsida. Selle oskuse arendamine ei jookse kellelgi mööda külge maha ning olen üsna kindel, et saan neid uusi teadmisi rakendada ka oma elukutses,” ütles näitleja Reimo Sagor, miks ta väljakutsega ühines.

Marie-Liset Tauts lisas, et loodab projektiga saada ennekõike häid ja meeldejäävaid emotsioone. “Kindlasti loodan avastada endas midagi, millest ma varem teadlik polnud ja ehk anda ka eeskuju noortele, et kui leida endas julgus proovida, siis on elus paljud asjad võimalikud,” selgitas ta.

Rohkem vahvaid nippe vaimse tervise turgutamiseks leiab Peaasi.ee kodulehelt: peaasi.ee/vaimse-tervise-vitamiinid.

Viimati korraldasid Peaasi.ee ja Tartu linn vaimse tervise vitamiinikuuri 2021. aasta novembris. 

MTÜ Peaasjad tegeleb vaimse tervise edendamise, probleemide ennetuse, varase sekkumise ja häbimärgistamise vähendamisega meie ühiskonnas. Peaasjad on pälvinud oma tegevusega 2020 Aasta tervisesõbra tiitli ning Presidendi Sotsiaaltöö aastapreemia.

Vitamiinikuuriga saab liituda jälgides kampaania osaliste Instagrami kasutajaid: www.instagram.com/m.l.tauts, www.instagram.com/reimosagor või Tartu linna Facebooki ja Instagrami @tarturuum

Viimati muudetud 11.04.2023