Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu vaimse tervise kampaanias löövad kaasa näitleja Reimo Sagor ja sisulooja Marie-Liset Tauts

Tartu linnavalitsuse pressiteade

15. november 2021 / Tartu linn ja Peaasi.ee alustavad 15. novembril kampaaniaga, mille fookuses on viis vaimse tervise vitamiini inimese vaimse tasakaalu hoidmiseks. Oma kogemusi jagavad kampaania jooksul näitleja Reimo Sagor ja sisulooja Marie-Liset Tauts.

Viis nädalat kestev vitamiinikuur keskendub viiele põhiteemale, milleks on puhkus ja uni, head suhted, tasakaalustatud toitumine, positiivsete emotsioonide kogemine ning liikumine. Igal nädalal leiab Tartu linna Facebooki lehelt vastavalt teemale ühe vaimset tervist turgutava tegevuse, mida igaüks saab kodus järele proovida.

Tartu abilinnapea Mihkel Leesi sõnul on oluline, et inimesed oma vaimset tervist teadlikult hoiaks. „Igapäevane uudisvoog koos sügisilmadega võib meele mõruks muuta, kuid seda on võimalik vältida, tegeledes teadlikult praktikatega, mis annavad elule tähendust, värvi ja rõõmu,“ põhjendas Lees kampaania vajalikkust.

Oma kogemusi vaimse tervise vitamiinidega jagavad isiklikel Instagrami kontodel näitleja Reimo Sagor ja sisulooja Marie-Liset Tauts.

"See on suurepärane võimalus avardada oma maailma iseenda osas, end kõrvalt jälgida ja analüüsida. Selle oskuse arendamine ei jookse kellelgi mööda külge maha ning olen üsna kindel, et saan neid uusi teadmisi rakendada ka oma elukutses,” ütles näitleja Reimo Sagor, miks ta väljakutsega ühines.

Marie-Liset Tauts lisas, et loodab projektiga saada ennekõike häid ja meeldejäävaid emotsioone. “Kindlasti loodan avastada endas midagi, millest ma varem teadlik polnud ja ehk anda ka eeskuju noortele, et kui leida endas julgus proovida, siis on elus paljud asjad võimalikud,” selgitas ta.

Vitamiinikuur kestab 19. detsembrini. Rohkem vahvaid nippe vaimse tervise turgutamiseks leiab Peaasi.ee kodulehelt: peaasi.ee/vaimse-tervise-vitamiinid.

Peaasi.ee ja Tartu linn korraldasid vaimse tervise vitamiinikuuri ka tänavu märtsis, mil võis vaimse tervise vitamiinide põhjalikumat käsitlust märgata ühistranspordis ja bussipeatustes.

"Rõõmustav, et meil tekib üha enam eesrindlikke kogukondi, kes on valmis inimeste vaimse tervise hoidmisesse panustama. Tartu linn on selles osas suurepärane eeskuju ja meil on väga hea meel minna nendega uuele vitamiinikuurile. Praegusel keerulisel ajal on just väiksed ja igapäevased nipid esimene asi, millega oma vaimset tervist hoida," sõnas kliiniline psühholoog ja Peaasi.ee tegevjuht Anna-Kaisa Oidermaa.

MTÜ Peaasjad tegeleb vaimse tervise edendamise, probleemide ennetuse, varase sekkumise ja häbimärgistamise vähendamisega meie ühiskonnas. Peaasjad on pälvinud oma tegevusega 2020 Aasta tervisesõbra tiitli ning Presidendi Sotsiaaltöö aastapreemia.

Vitamiinikuuriga saab liituda jälgides Tartu linna Facebooki kontot või kampaania osaliste Instagrami kasutajaid: www.instagram.com/m.l.tauts, www.instagram.com/reimosagor, www.facebook.com/tartulinn.

Viimati muudetud 30.11.2021