Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartumaal Uhti kõrtsis toimub III Kedrafest

Tiigi Seltsimaja pressiteade

Plakat

7. august 2019 / Eeloleval pühapäeval, 11. augustil kogunevad Tartumaale Uhtile kunstnikud, käsitöömeistrid ja käsitööhuvilised, et mõõta oma oskusi potikedral võistlemises, saada juurde uusi oskusi edasijõudnute õpitoas või saada esmaseid kogemusi algajate õpitoas.

Hasartset kaasaelamist pakub potikedral treimise võistlus, kus savinõud valmivad pealtvaatajate juuresolekul. Esimesel festivalil võisteldi täpsema mahuga korteli treimises, mullusel treiti nelja korteli mahutuvusega toopi. Tänavu tuleb võistlejatel valmistada kraapen, mis mahutab kaks kortelit ehk siis pool toopi.

Traditsiooniliselt toimuvad potikedral treimise koolitus nii algajatele kui ka edasijõudnutele. Ka lapsed saavad käed saviseks, neile on voolimise õpituba.

Rahvusvaheliselt tuntud emeriitprofessor Leo Rohlin kõneleb Eesti keraamikast ja keraamikutest,  tehnoloogiatest ja koolitustest, samuti 2018. aasta keraamikabiennaalist Faensas

Vestlusringis on kõigil huvilistel võimalik kaasa rääkida selle iidse, enam kui 4000 aasta vanuse traditsiooni elujõulisuses ja arengutes.

Kedrafest algab kell 10 ja lõpeb kell 18, päevakava on Kultuuriaknas (kultuuriaken.tartu.ee). Kedrafest on pääsmevaba, kuid sularaha peaks kaasas olema õpitubades osalejatel maksmaks materjalide eest.

Kolmandat korda toimub Kedrafest toimub entusiastliku seltskonna eestvedamisel.

Täpsem info:
Tiina Konsen
Kultuurispetsialist
736 1562, 5305 9698
[email protected]

Viimati muudetud 12.08.2019