Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
17°

Tartus avab uksed värske ettevõtluse äri- ja kommuunikeskus SPARK

SPARK Demokeskuse pressiteade

Spark keskuse maja

27. september / Täna, 27. septembril avab Tartus uksed SPARK äri- ja kommuunikeskus.

SPARK on juba enne ametlikku avamist kujunenud aasta tagasi tegutsemist alustanud sTARTUp HUB ja Garage48 HUB Tartu kõrval teiseks keskseks iduettevõtluse keskuseks ning oluliseks ettevõtluse tugistruktuuriks Tartus.

SPARK maja olemuse ning visiooni selgitab lahti SPARKi ning sTARTUp HUBi ja Contriberi looja Rein Lemberpuu: “Igal perel on kodu, igal rahvusel kodumaa, igal startup kogukonnal oma HUB. SPARK on sTARTUp HUBi noorem vend, kelles on aga rohkem sädet. See säde sütitab ja inspireerib nii uusi kui vanu idusid uue hooga oma unistusi realiseerima. Mina Contriber ühe loojana soovin avada inimeste ja ettevõtmiste potentsiaali. SPARK on selle soovi emotsionaalne külg.”

Praeguseks hetkeks juba 85% ulatuses tehnoloogia- ja riistvaraettevõtetega täitunud kontori- ja avalikeks ruumideks planeeritud majaosade kõrval asuvad ligi 5000 ruutmeetri suuruse maja esimesel korrusel tegutsema Tartu Teaduspargi initsiatiivil loodud SPARK Demo keskus, Tartus esmakordne isetegemise töökoda SPARK Makerlab ning Ettevõtlusküla äritänav, mis hakkab interaktiivset ettevõtluse õpet pakkuma juba põhikooliealistele lastele.

Lõuna- Eesti regiooni ettevõtete demokeskuse SPARK Demo kohta sõnab SA Teaduspark juhatuse liige Raimond Tamm lähemalt: „Uues keskuses saame rõõmuga tutvustada nii ägedaid alustavaid kui ka juba pikemaajaliselt säravalt tegutsevaid ettevõtteid ning mitmekülgseid võimalusi pakkuvat kohalikku ettevõtluskeskkonda. Juba täna saab kinnitada, et lisaks Lõuna-Eesti ettevõtluse visiitkaardiks olemisele on SPARK Demost kujunemas koostööd ergutav kogukonnakeskus, kus sünnivad kasulikud kontaktid, uudsed lahendused ning konkreetsed tulemused.“

Kõike seda, mis juba toimub ja lähiajal SPARK majas toimuma saab, saab näha ja katsuda maja avaüritusel, kuhu on huvilisi oodata alates kella 15st päeval. Läbi maja nelja korruse avavad oma kontoriuksed majas töötavad 13 ettevõtet, et tervitada majatuure, ning SPARK Demo, SPARK Makerlab ja Ettevõtlusküla näitavad ja katsetavad külalistega oma tulevasi tegevusi. Õhtu lõpetab Popidiot live kontsert majas vahetult enne avamist valminud konverentsi- ja ürituste saalis.

Lisainfo:
Kadri Kõivik
SPARK Community Manager
kadri@contriber.com
56698471

Viimati muudetud 29.09.2016