Maailmakohvik tõi Tartu noored ja otsustajad ühiskonna teemadest rääkima
/ 13. novembril toimus ainulaadne üritus Maailmakohvik, kus noored kohtusid otsustajatega, et arutada ühiskondlikult olulisi küsimusi. Üritus tõi kokku poliitikud, ametnikud ja kohaliku elu tegijad, et arutleda koos aktuaalsetel teemadel. See pakkus noortele võimaluse jagada oma muresid, ideid ja ettepanekuid, samas kui otsustajad kuulasid ja reageerisid nende arvamusele.
„Maailmakohvik“ kujutas endast vestlusringide formaati, kus iga laud oli pühendatud ühe konkreetse teema arutelule, mis on noorte jaoks oluline. Ürituse eesmärk oli edendada ühiskondlikku dialoogi kahe põlvkonna vahel – noored said aktiivselt kaasa rääkida ja oma vaateid esitada Tartu linna arengu küsimustes. Karjäärikeskuses oli kohal üle kolmekümne noore, kes said otse suhelda otsustajate ja ekspertidega, jagada oma arvamust ning kuulata vastuseid neile olulistele küsimustele.
Tartu linna avalike suhete osakonna juhataja Kadri Lees tõi esile ühe ürituse kõige huvitavama tähelepaneku – paljud noored ei tarbi enam traditsioonilisi meediavorme, nagu televisioon ja uudisportaalid. „Noored ei vaata enam telekat ega loe traditsioonilisi uudiseid. Infot tuleks edastada noortele hoopis läbi nende igapäevaste kanalite, näiteks TikToki kaudu,“ sõnas Lees.
Sama mõte tuli esile ka vestluses, kui moderaator Brent Pere küsis noortelt, kas otsustajad peaksid liituma TikTokiga. Noorte hõiskamine andis märku, et noored on valmis proovima uudseid lähenemisviise ja ootavad otsustajatelt samasugust paindlikkust. Noored muutuvad üha digitaalsemaks ja liikuvamaks, mistõttu on otsustajad hakanud mõistma, et noorte kaasamiseks tuleb proovida uusi ja loovaid lahendusi.
Ürituse korraldaja Helen Toomsalu kommenteeris, et selline ühine arutelu annab palju väärtuslikku tagasisidet, mida saab arvestada linna arengul. „Kui me tahame kaasata noori rohkem ühiskonna arengusse, tuleb olla valmis astuma samme, mis vastavad noorte ootustele ja harjumustele. Uued tehnoloogiad, nagu sotsiaalmeedia, pakuvad meile suurepärase võimaluse noortega ühendust võtta ja nende tähelepanu võita,“ ütles Toomsalu.
Otsustajad ja noored peavad kindlasti jätkama koostööd ja kohtuma tulevikus ühise laua taga, et arutada ühiskonda kujundavaid küsimusi. Avatud ja sisuline dialoog kahe põlvkonna vahel on ülioluline, et tagada noorte hääle kuuldavus ja nende ideede arvestamine poliitikakujundamises.
Maailmakohvikus osalesid Lemmit Kaplinski, Raimond Tamm, Kadri Lees, Piret Salmistu, Gea Kangilaski, Merle Kivest, Helen Siska, Ronald Judin, Kuldar Leis ja Margit Kink. Maailmakohvikut juhtis ajakirjanik Brent Pere.
Maailmakohvikut korraldas Tartu Noorsootöö Keskus. Sündmust toetas Euroopa Sotsiaalfond ja Eesti Riik.
Viimati muudetud 20.11.2024